ЄС: Україна другий за об'ємом експортер меду в ЄС

21 May, 2024

Згідно з даними Eurostat Україна друга з 28% після Китаю експортер меду в країни ЄС.

У 2023 році імпорт меду з країн, що не входять до ЄС, здійснювався переважно з Китаю (60 200 тонн, або 37% від загального імпорту меду за межі ЄС), за ним йдуть Україна (45 800 тонн, 28%), Аргентина (20 400 тонн, 12%), Мексика (10 700 тонн, 7%) та Куба (4 700 тонн, 3%).

Honey

Tags: УкраїнаЄС
ЄС: економічне зростання перевищило очікування admin 30 Apr, 2024

Економічне зростання в єврозоні перевищило очікування економістів у першому кварталі року, тоді як річний рівень інфляції за квітень продемонстрував стабільні показники порівняно з попереднім місяцем. Це призупинило низхідну тенденцію, що почалася в січні, але також дало деякі обнадійливі ознаки очікуваного зниження ставки Європейським центральним банком (ЄЦБ) у червні.

ЄСекономіка ЄС: погоджено пакет допомоги Україні admin 01 Feb, 2024

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що 27 європейських лідерів погодили пакет допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро.

«У нас є угода», — написав пан Мішель у Twitter.

Він зазначив, що угода "закріплює стабільне, довгострокове, передбачуване фінансування для України".

Були побоювання, що президент Угорщини Віктор Орбан заблокує пакет допомоги, як він уже зробив на європейському саміті в грудні минулого року.

ЄС

Україна, ЄС: ухвалено рішення про початок переговорів

15 Dec, 2023

Європейська Рада вирішила почати переговори про вступ до ЄС для України, повідомив голова Ради Шарль Мішель.

Таке ж рішення лідери ЄС ухвалили і щодо Молдови.

Переговори про майбутнє членство почнуться також щодо Боснії і Герцеговини, щойно будуть виконані передумови. До цього питання керівники ЄС планують повернутися у березні 2023 року.

Грузія отримала статус кандидата.

"Чіткий сигнал надії для народів (цих країн) та нашого континенту", - прокоментував ці рішення Європейської Ради Шарль Мішель.

Tags: УкраїнаЄС

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Жозеп Боррель | Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики
14 Feb, 2022

Порушення Росією статутних документів ООН та ОБСЄ є перешкодою для безпеки в Європі та стабільності на континенті. Підкреслюється, що будь-які подальші агресивні дії РФ щодо України будуть мати серйозні наслідки та велику ціну внаслідок запровадження секторальних та персональних санкцій, які ухвалюватимуться Євросоюзом у координації з міжнародними партнерами.

“Стратегічний Компас”: Росія – основна загроза

“Strategic Compass”: Russia is the main threat
14 Feb, 2022

Незважаючи на численні спроби та ініціативи, Європейський Союз поки так і не став впливовим гравцем на світовій арені у питаннях оборони та безпеки. Цього разу в ЄС вирішили підійти до цього ґрунтовно - ідетьсяпро ініціативу "Стратегічний компас".

Tags: ЄС

США і ЄС повертаються до стратегічного партнерства

US and EU are returning to a strategic partnership
22 Jun, 2021

15 червня 2021 року відбувся Саміт Європейський Союз – США за участю Президента Європейської Ради Шарля МІШЕЛЯ та Президента Європейської Комісії Урсули фон дер ЛЯЄН та президента Сполучених Штатів Джозефа БАЙДЕНА, який зафіксував відновлення відносин стратегічного трансатлантичного партнерства між Брюсселем і Вашингтоном. Про що конкретно йде мова і як це вплине на Україну?

Tags: СШАЄСУкраїна

Захист прав людини в ЄС: що не так?

04 Nov, 2020

Наприкінці вересня Європейська Комісія опублікувала Доповідь про верховенство права. Як випливає з доповіді, багато держав-членів мають високі стандарти верховенства права, але в ЄС існують й виклики верховенству права. Доповідь також включає запровадження надзвичайних заходів, вжитих державами-членами для боротьби з кризою COVID-19.

Надія на потепління відносин Росії і ЄС знищена admin 01 Sep, 2020

Два дні – 27 і 28 серпня – в Берліні відбувалася неформальна зустріч міністрів закордонних справ держав-членів Європейського Союзу у форматі «Гімніх», на якій детально обговорювалася ситуація в Білорусі та перспективи відносин із Росією. Аналітики групи Geostrategy отримали інформацію про результати внутрішніх дискусій, на підставі якої можна зробити кілька висновків: 1) ЄС продовжує демонструвати обережність щодо дій Олександра Лукашенка та 2) отруєння Олексія НАВАЛЬНОГО зіграло проти Кремля, який розраховував на «Гімніху» отримати від Євросоюзу загальний сигнал про потепління у відносинах з офіційним Брюсселем.

EU_RU РосіяЄС

Спецпредставник ЄС з прав людини їде в Україну

EU Special Representative on human rights visits Ukraine in 2020
01 Jul, 2020

У червні 2020 року Європейський Союз опублікував Щорічну доповідь про ситуацію із захистом прав людини та демократії у світі в 2019 році, в якій у кількох аспектах згадується Україна, у тому числі у контексті порушення прав людини на тимчасово непідконтрольних Україні окремих частинах Донбасу та в тимчасово окупованому Криму.