США, Мексика: двосторонні відносини напружуються
Президент Мексики Енріке Пенья Ньєто засудив рішення президента США Дональда Трампа про будівництво стіни на кордоні між двома країнами і заявив, що Мексика не буде за неї платити.
Він зазначив, що мексиканський уряд зробить все можливе для захисту прав своїх громадян на території США.
Багато політичних діячів Мексики розкритикували рішення президента Трампа і закликали Енріке Пенья Ньєто скасувати його візит до США та зустріч із Дональдом Трампом наприкінці місяця.
Опозиція Мексики називає рішення президента США "ворожим актом".
Раніше президент Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні зі Сполученими Штатами та Мексикою. Як і раніше він наполягає, що платити за стіну буде Мексика.
У середу в інтерв'ю ABC News пан Трамп заявив, що Мексика відшкодує США усю вартість стіни.
"Ми почнемо ці переговори досить скоро. І нам - в якійсь формі - відшкодує витрати Мексика", - заявив пан Трамп.
Як повідомив прес-секретар Білого дому Шон Спайсер, захисна стіна обмежить "наплив наркотиків, злочинності і незаконних іммігрантів" до Сполучених Штатів.
Енріке Пенья Ньєто неодноразово заявляв, що Мексика не буде платити за це будівництво.
За оцінками пана Трампа, які експерти вважають заниженими, зведення бар'єру на кордоні з Мексикою коштуватиме 12 мільярдів доларів. Експерти кажуть, що ці дані занижені.
Відразу після президентських виборів республіканець вирішив, що частина стіни може виглядати як паркан.
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.
Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн
Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.