Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

15 Sep, 2017 | Урсула фон дер Ляєн | Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання?

Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Наскільки небезпечні нам плани Путіна?

Для Німеччини навчання здається десь далеко. Але я прекрасно розумію стурбованість наших союзників, які мали свій досвід з Росією, і тепер їм доводиться стикатися з такими величезними групами військ на своїх кордонах. Своїми діями в Україні Росія втратила довіру до себе.

Як НАТО готувалось до цього?

Багато було сказано про ці навчання, в тому числі про російську Раду НАТО-Росія. НАТО дуже добре реагує на цей великомасштабний військовий похід: розсудливо, з прохолодною головою, але також насторожено. Для наших балтійських союзників та поляків дуже важливо відчути солідарність союзу. Бундесвер допомагає в цьому і нашому батальйону в Литві.

Росія визнає військових спостерігачів на маневрах?

Це цілком залежить від того, що спостерігачі, яких запросила Білорусь, фактично бачать і в якій мірі Росія їх контролює. Ці питання залишаються відкритими. Чим реальніша прозорість, тим більша довіра.

 

Інтерв’ю bild.de з приводу російсько білоруських військових навчань «Захід 2017»

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?