Депутат з Нідерландів маніпулює слідством по МН-17

16 Nov, 2017 | Володимир Денисюк | старший аналітик групи Geostrategy
Rus NL

Нідерландські засоби масової інформації оприлюднили результати журналістського розслідування, яке виявило, що депутат Нижньої палати Парламенту Нідерландів від однієї з коаліційних партій CDA Пітер Омтзігт організував виступ фейкового свідка, “Олександра” зі Східної України, на зустрічі з родичами загиблих у катастрофі МН17 у травні 2017 року.

Ситуація яка складається всередині нідерландського політикуму, стає все більш напруженою, оскільки маніпулювання так званими свідками в одній із найстрашніших для громадян Нідерландів трагедій може розглядатися як певний вид злочину. Важливо підкреслити, що мова йде про доволі відомого нідерландського політика Омтзігта, який є членом делегації Нідерландів у Парламентській Асамблеї Ради Європи. Він особливо запам’ятався тим, що у 2013 році під час так званої «справи Юлії Тимошенко» виступав із жорсткою критикою на адресу тодішнього президента України Віктора Януковича, погрожуючи зірвати підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом через наявність в Україні політичних в’язнів.

Повертаючись до питання зі свідком, відзначається, що цей свідок нібито бачив, що невдовзі після катастрофи МН17 у повітрі були інші літаки (схоже з однією з версій, які розповсюджувала російська пропаганда). На зустріч “Олександра” привів Й. Ван Рейсберген, проросійськи налаштований голландець, який на приватній основі розслідував катастрофу, зокрема шукаючи через інтернет українців, які мешкали в районі катастрофи літака.

Відомо, що “Олександр” як політичний біженець раніше просив в Нідерландах притулку, але отримав відмову на своє звернення. Також умовний свідок «Олександр» свідчив перед голландським органам юстиції, однак ці свідчення були визнані нерелевантними, оскільки свідок не бачив катастрофи на власні очі.

Журналісти мають у своєму розпорядженні запис розмови між Омтзігтом, Й.Ван Рейсбергеном та “Олександром”, з якого випливає, що депутат знав про те, що зазначена особа не була свідком катастрофи літака. Більше того, ЗМІ Нідерландів наводять скани смс-повідомлень, в яких Омтзігт фактично дає інструкції про те, що говорити свідку під час свого публічного виступу.

Реакція від Омтзігта після появи зазначених публікацій була миттєвою: реагуючи на інформацію, він написав у Твіттері, що мав “у своєму прагненні найти відповіді на запитання щодо МН17, я повівся необачно на тій зустрічі і шкодую про це”.

Лідер партії CDA С. Ван Харсма Бума дуже обережно відреагував на запитання журналістів, зазначивши лише, що не бачить причин для зняття з Пітера Омтзігта повноважень т.зв. спікера з питань МН17 у Нижній палаті Парламенту.

Родичі загиблих в катастрофі МН17 вже виступили із заявою, що Пітер Омтзігт має понести відповідальність за свої дії.

Загалом, враховуючи чутливість питання розслідування катастрофи МН17 в Нідерландах, та масштаби скандалу, який розгорівся навколо зазначеної ситуації, фактично П.Омтзігт ставить під загрозу позиції нещодавно створеної коаліції партій VVD, CDA, D66 та CU, яка має відносну більшість у Нижній палаті Парламенту (76 місць).

Зазначена ситуація також грає на руку Україні, яка прогне а) продемонструвати світу, що саме Росія несе повну відповідальність за збиття літака МН-17 та б) довести, що Росія продовжує маніпуляції навколо трагедії, використовуючи для цього «європейських лобістів».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради