США, Іспанія, Румунія: засудили агресію Росії в Чорному морі
Голова Державного департаменту США Майк Помпео прийняв у Вашингтоні голову МЗС Румунії Теодора Мелешкану і його іспанського колегу Жозепа Борреля.
Як розповів заступник голови Держдепу Роберт Палладіно, головною темою обох зустрічей стала безпека Чорного моря на тлі агресивних дій Росії, зокрема, інциденту в Керченській протоці.
«Вони говорили про російську агресію в Чорному морі, а також про роль Румунії в безпеці і стабільності в Чорноморському регіоні», - йдеться в повідомленні.
У США назвали Румунію вірним союзником по НАТО, яка виконує свої зобов'язання щодо оборонних витрат.
На зустрічі з Боррелем також обговорювалися спільні зусилля в НАТО і важливість досягнення цілей викладених на саміті в Уельсі.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Франція готова до переговорів з Путіним
Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду
Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.