США, Іспанія, Румунія: засудили агресію Росії в Чорному морі

02 Apr, 2019 | |

Голова Державного департаменту США Майк Помпео прийняв у Вашингтоні голову МЗС Румунії Теодора Мелешкану і його іспанського колегу Жозепа Борреля.

Як розповів заступник голови Держдепу Роберт Палладіно, головною темою обох зустрічей стала безпека Чорного моря на тлі агресивних дій Росії, зокрема, інциденту в Керченській протоці.

«Вони говорили про російську агресію в Чорному морі, а також про роль Румунії в безпеці і стабільності в Чорноморському регіоні», - йдеться в повідомленні.

У США назвали Румунію вірним союзником по НАТО, яка виконує свої зобов'язання щодо оборонних витрат.

На зустрічі з Боррелем також обговорювалися спільні зусилля в НАТО і важливість досягнення цілей викладених на саміті в Уельсі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.