США, Китай: візит Державного секретаря Блінкена

23 Apr, 2024 | |

23 квітня Блінкен вирушить у чотириденну поїздку до Китаю, де він зустрінеться з високопоставленими китайськими чиновниками на тлі посилення напруженості, зокрема через зближення Китаю та Росії та агресивні дії проти Філіппін у Південно-Китайському морі.

Очікується, що Блінкен висловить занепокоєння США щодо того, що Пекін допомагає Росії розбудовувати свою оборонну промисловість для ведення війни в Україні.

«Китай вітає держсекретаря Блінкена з візитом до Китаю найближчими днями», — заявив речник китайського міністерства закордонних справ Лінь Цзянь на регулярному прес-брифінгу.

Блінкен відвідує другу за величиною економіку світу, щоб допомогти згладити недавню напругу, особливо після того, як президент США Джо Байден у середу закликав різко підвищити мита на китайську металопродукцію.

Помічники Байдена заявили, що президент США пропонує підвищити до 25% мита, запроваджені його попередником Дональдом Трампом на певну китайську продукцію зі сталі та алюмінію. За словами офіційного представника США, пропонована більш висока ставка мита буде застосовуватися до продукції зі сталі та алюмінію на суму понад 1 мільярд доларів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.