Іран, США: Тегеран видав дозвіл на арешт Президента США

30 Jun, 2020 | |

Влада Ірану видала санкцію на арешт президента США Дональда Трампа і ще 35 осіб, яких звинувачують у причетності до вбивства генерала Касема Сулеймані.

Про це повідомив прокурор Тегерана Алі аль-Касі Мехр.

Іранська влада звернулася з відповідною заявою в Інтерпол та попросила міжнародну поліцейську організацію дати їм "червоний статус".

Однак представники Інтерполу заявили ВВС, що не розглядатимуть іранський запит про арешт Трампа, оскільки статут "суворо забороняє організації здійснювати будь-яку діяльність або втручання політичного, військового, релігійного чи расового характеру".

Головного військового стратега і архітектора зовнішньої політики Ірану Сулеймані убили американською ракетою в Багдаді 3 січня.

Наказ на ці дії віддав Трамп, який назвав генерала "терористом номер один у світі". Він звинуватив його у плануванні нападів підтримуваними Іраном бойовиками на американські війська на Близькому Сході.

Іран тоді пообіцяв жорстоко помститися за смерть свого воєначальника. Він вийшов з ядерної угоди 2015 року та обстріляв американські військові бази в Іраку. У відповідь США завдали кілька повітряних ударів по іранських військових об'єктах.

8 січня на фоні напруження іранські військові збили над Тегераном український пасажирський лайнер компанії МАУ.

За словами аль-Касі Мехра, Трампа і ще 35 осіб звинувачують у вбивстві і тероризмі. "Упізнані 36 осіб, які замовили та причетні до вбивства Касема, включаючи військових і політичних чиновників із США та інших держав, за якими видали ордер на арешт і оголошений червоний статус в Інтерполі", - цитує прокурора російськомовний сайт державної іранської служби іномовлення Pars Today.

Аль-Касі Мехр не назвав імена інших людей, яким висунуті звинувачення. Представник США по Ірану Брайан Хук на пресконференції в Саудівській Аравії заявив, що ордер на арешт має політичні мотиви.

"Ми прийшли до висновку, що Інтерпол не робить "червоних відміток, якщо в цьому замішана політика. А це випадок політичного характеру. Це не пов'язано з державною безпекою, міжнародним миром або підтримкою стабільності... Це пропагандистський трюк, який ніхто не сприймає серйозно ", - сказав він.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.