Україна, Болгарія: поки бронетранспортерів не буде

07 Dec, 2023 | |

Президент Болгарії Румен Радєв наклав вето на закон, який передбачає постачання Україні бронетранспортерів, і повернув його на нове обговорення до парламенту.мм

Болгарія - важливий постачальник зброї для України, проте президент країни має специфічний погляд на війну.

Причиною вето Румен Радєв назвав те, що депутати не мали змоги об'єктивно оцінити, чи є ця техніка застарілою і чи може вона знадобитися самій Болгарії.

"Як глава держави і верховний головнокомандувач збройних сил Республіки Болгарія, я зобов'язаний звернути увагу на можливі негативні наслідки цього рішення і надати можливість для нової дискусії", - сказав Радєв.

Він заявив, що депутати не врахували потреби болгарської прикордонної поліції та пожежної безпеки, а також інтереси безпеки населення.

За словами Радєва, броньовану техніку, призначену Україні, могли б використати для охорони болгарського кордону та щоб допомогти населенню у разі катастроф.

Угоду уклали влітку, у серпні її підписали у Софії, а 13 листопада – в Україні. Оскільки угода стосується військово-технічної співпраці, її мав ратифікувати парламент Болгарії.

Бронетранспортери перебували на складі болгарського МВС із 1980-х років.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.