ЄС: ембарго на постачання зброї сирійським повстанцям скасовано

29 May, 2013 | |

27 травня 2013 року переговори міністрів закордонних справ Європейського Союзу щодо продовження терміну дії ембарго країн Євросоюзу на поставки зброї до Сирії виявились суперечливими. Великобританія та Франція спромоглись заблокувати автоматичне продовження ембарго ще на місяць, проти чого особливо активно виступають Австрія і Швеція.

Відтак термін дії попереднього ембарго автоматично завершується 31 травня опівночі, однак Європейський Союз утримається від постачання зброї до 1 серпня 2013 року. Дію фінансових та економічних санкцій продовжено на рік. Водночас, ЄС не має спільної позиції щодо постачання зброї повстанцям напередодні міжнародної конференції щодо Сирії «Женева-2», оскільки група країн на чолі із Австрією та Швецією вважають доречним зберегти ембарго на постачання зброї. Як наслідок, міністри ухвалили рішення, що конкретні держави-члени ЄС можуть діяти в цьому питанні на свій розсуд. Бельгія та Італія при цьому оголосили про те, що і надалі не будуть постачати зброю повстанцям, оскільки не вбачають гарантій у належному застосуванні зброї в Сирії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.