ЄС: ембарго на постачання зброї сирійським повстанцям скасовано

29 May, 2013 | |

27 травня 2013 року переговори міністрів закордонних справ Європейського Союзу щодо продовження терміну дії ембарго країн Євросоюзу на поставки зброї до Сирії виявились суперечливими. Великобританія та Франція спромоглись заблокувати автоматичне продовження ембарго ще на місяць, проти чого особливо активно виступають Австрія і Швеція.

Відтак термін дії попереднього ембарго автоматично завершується 31 травня опівночі, однак Європейський Союз утримається від постачання зброї до 1 серпня 2013 року. Дію фінансових та економічних санкцій продовжено на рік. Водночас, ЄС не має спільної позиції щодо постачання зброї повстанцям напередодні міжнародної конференції щодо Сирії «Женева-2», оскільки група країн на чолі із Австрією та Швецією вважають доречним зберегти ембарго на постачання зброї. Як наслідок, міністри ухвалили рішення, що конкретні держави-члени ЄС можуть діяти в цьому питанні на свій розсуд. Бельгія та Італія при цьому оголосили про те, що і надалі не будуть постачати зброю повстанцям, оскільки не вбачають гарантій у належному застосуванні зброї в Сирії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?