Які фактори, окрім «справи Тимошенко», ускладнюють переговори з Євросоюзом щодо Угоди про асоціацію?

27 Oct, 2011 | |

Політичні події навколо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відбуваються таким чином, що виникає враження присутності певних особистих образ на Україну з боку таких держав як Федеративна Республіка Німеччина та Французька Республіка. 

З урахуванням геополітичної важливості підписання / парафування вже у 2011 році Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, група «Geostrategy» аналізує ситуацію, яка має місце на завершальному етапі переговорного процесу.

Експерти групи дійшли наступних висновків:

1. Затриманням в міжнародному аеропорту Бориспіль буквально напередодні візиту Президента України Віктора Януковича 30 серпня 2010 року до Берліну представника німецького «фонду Конрада Аденауера» Ніко Ланге серйозно зіпсувало відносини нової української влади з Німеччиною. При цьому необхідно враховувати той факт, що Німеччина ніколи не відрізнялася особливо прихильним ставленням до України. А цей, на думку німецької сторони, прикрий випадок вніс небажаний дисонанс в німецько-українські відносини. Станом на кінець цього року двосторонні відносини між країнами продовжують залишатися напруженими.  

2. Інформація про нібито незадоволення офіційного Києва критичними зауваженнями Посла Франції в Україні Жака Фора щодо судового розгляду справи колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко так само внесла напругу в українсько-французькі відносини. Незрозуміла ситуація з нібито відкликанням Жака Фора з України лише погіршила ситуацію. Париж, як і Берлін, традиційно вважаються нелегкими партнерами Києва у розгляді важливих безпекових та геополітичних питань, особливо тих що заторкують інтереси Російської Федерації. 

3. 13 травня 2011 року Міністерство закордонних справ України повідомило про рішення оголосити персонами нон-грата двох співробітників Посольства Чехії в Україні, у результаті чого зросли ризики незакріплення у тексті Угоди про асоціацію європейської перспективи України. Не виключається, що Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле – громадянин Чеської Республіки – міг на особистісному рівні переглянути своє позитивне ставлення до української переговірної команди.

Ці події не лише ускладнили двосторонні відносини України з Німеччиною та Французькою Республікою та продовжують негативним чином позначатися на переговорному процесі, але й значно обмежили зовнішньополітичні маневри нинішнього керівництва України.

27.10.2011

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.