ЄС: ухвалено рішення утримуватись до 1 серпня від поставок зброї сирійським опозиціонерам

20 Jun, 2013 | |

 Рада Європейського Союзу у закордонних справах ухвалила рішення про те, що поставки зброю ЄС сирійським опозиціонерам будуть базуватись на суворих критеріях. Про це заявив офіційний представник Високого представника ЄС Кетрін ЕШТОН. За його словами, такі поставки будуть мати на меті тільки захист населення та повинні відповідати кодексу поведінки при експорті зброї, а рішення про поставки повинно розглядатися в кожному конкретному випадку. Одночасно, ЄС вирішив утримуватись він поставок зброї сирійським повстанцям до 1 серпня 2013 року, коли позиція ЄС з цього питання буде переглядатися на Раді ЄС після доповіді Кетрін ЕШТОН та консультацій із Генеральним секретарем ООН.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.