Португалія: посилюються ознаки політичної кризи

05 Jul, 2013 | |

Після виходу протягом останніх днів з уряду ключових фігур – Міністра фінансів В.Гашпара та Міністра закордонних справ П.Порташа, який одночасно є лідером коаліційної Народної партії в Португалії, з’явилися ознаки політичної кризи. Ввечері 2 липня 2013 року Прем’єр-міністр П.П.Коелью заявив про небажання подавати у відставку. Водночас, два інших міністра від Народної партії в діючому уряді – соціального захисту та аграрної політики –заявили про свій намір подати у відставку.

 

Перспектива кризи в Португалії різко негативно сприймається Брюсселем в умовах перебування країни в процесі здійснення антикризової програми, яка розглядається ЄС як одна зі складових загальної стратегії стабілізації фінансово-економічної ситуації в Європі та запобігання сценаріям, аналогічним тим, що мали місце в Греції.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.