Брюссель: ЄС висловлює стурбованість діями Росії стосовно України
20 серпня 2013 року в Брюсселі представник Єврокомісії Джон КЛЕНСІ назвав неприйнятними економічні погрози з боку Росії на адресу України в контексті підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Єврокомісія сумнівається в правомірності підстав для Росії щодо обмеження імпорту українських товарів. При цьому позиція ЄС передбачає, що Угода про асоціацію з ЄС не завадить Україні розвивати конструктивні відносини з Митним Союзом та регіоном ЄврАзЕС, допоки ці відносини базуються на принципах СОТ та не суперечать ЗВТ Україна-ЄС. Представник ЄК додав, що в контексті ЗВТ Україна-ЄС товари ЄС, які будуть експортуватися до України, не можуть претендувати на пільги при реекспорті до Росії відповідно до правил походження. Тому підписання Угоди про ЗВТ із третьою країною не може використовуватися як підстава для запровадження жорсткіших митних процедур.
Окрім того, 20 серпня Голова Комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту Елмор БРОК оприлюднив на своїй веб-сторінці спільну заяву з депутатом ЄП від Польщі, доповідачем ЄП з питань «Східного партнерства» Я.Саріуш-Вольським щодо поточного стану російсько-українських торговельних відносин, в якій охарактеризували його як «торговельну війну з Україною» з метою утримати нашу країну від підписання Угоди про асоціацію із ЄС. Дії росіян автори вважають ворожими не лише відносно України, але й до ЄС. При цьому ЄС визнається зацікавленою стороною конфлікту, який повинен діяти на захист Україну, зокрема, вжити швидких дипломатичних і політичних заходів стосовно Росії, яка підриває договірні засади ЄС зі своїми партнерами, та захистити право України на вільний вибір.
Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе
Урсула фон дер Ляєн
Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.
Ми повинні продовжити надавати підтримку
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій
Україні треба реальна фінансова допомога
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.