Молдова: комуністи Молдови цілеспрямовано працюють над зривом євроінтеграції країни

18 Oct, 2013 | |

Партія комуністів намагається повторити сценарій 1999 року, коли уряд Стурзи було відправлено у відставку напередодні саміту в Гельсінкі.

Цю заяву зробила віце-спікер парламенту Молдови Ліліана Паліховіч в ході телепередачі у четвер, 17 жовтня:

- Ініціювання процедури з винесення вотуму недовіри - це політичний крок, частина революційного сценарію. Комуністи намагаються повторити сценарій 1999 року, коли Молдова була на порозі прийняття рішення про європейське майбутнє. Зараз відбувається те ж саме. Тоді Молдова втратила шанс поїхати на важливу подію, на саміт у Гельсінкі. А там обговорювалося майбутнє в Євросоюзі Румунії, Болгарії. Молдова теж повинна була бути там. Але влада виявились безвідповідальною, нездатною думати про майбутнє, - заявила Паліховіч, зазначивши, що комуністи, на її думку, борються проти майбутнього своєї країни.

Вотум недовіри нинішньому уряду Лянке був висунутий опозиційною Партією комуністів 10 жовтня. Головне звинувачення комуністів на адресу уряду - втрата державою контрольного пакета акцій у комерційному банку Banca de Economii і пердача в концесію російській фірмі на 49 років Міжнародного кишинівського аеропорту.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.