Україна та Азербайджан підпишуть в Давосі Угоду про співпрацю в газовій сфері
Під час візиту Президента України Віктора Януковича до Швейцарської конфедерації у період з 25 по 27 січня 2012 року для участі у роботі щорічного Всесвітнього економічного форуму в Давосі планується проведення двосторонньої українсько-азербайджанської зустрічі на вищому рівні з метою обговорення перспектив співпраці двох країн в енергетичній сфері. Зокрема, передбачається, що під час цієї зустрічі керівники двох держав підпишуть документи, відповідно до яких буде створено нове спільне підприємство з транспортуванню природного газу.
За оцінками групи GEOSTRATEGY такий крок стане своєрідною симетричною відповіддю Києва на політичний та економічний тиск Росії, пов'язаний з бажанням компанії «Газпром» отримати частину контролю над українською газотранспортною системою (ГТС). Сьогодні демонстрація переговорного процесу між Києвом та Баку з питань транзиту азербайджанського газу територією України відповідає також й інтересам Азербайджану, який шукає шляхи посилення політичного тиску на Москву у світлі активізації тристоронніх російсько-азербайджансько-вірменських переговорів з врегулюванні Нагорно-карабаського конфлікту.
Сукупний аналіз останніх міжнародних політичних, економічних та енергетичних факторів дають підстави з великою долею ймовірності стверджувати, що ближчим часом довго триваючі переговори між Україною та Росією нарешті закінчаться. Їх результатом стане створенням спільного дво- або тристороннього консорціуму з управління ГТС, проти чого продовжує виступати більша частина українських політиків.
Зокрема, перед нинішньої правлячою більшістю стоять такі питання:
- відновити переговори з МВФ для отримання чергового траншу в рамках програми «стенд-бай», що прив’язується, зокрема, й до наповнення видаткової частини українського бюджету;
- зменшення обсягів закупівлі в Росії природного газу з огляду на зменшення обсягів його споживання в Україні, що вимагає укладення нового контракту;
- уникнення підняття цін на природний газ для українського населення напередодні проведення у жовтні 2012 року чергових президентських виборів.
24.01.2012
Україна, криза: чому програють всі?
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
Франція готова до переговорів з Путіним
Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.