Побиття Луценка: реакція Заходу жорстка

11 Jan, 2014 | |

Західні політики стривожені повідомленнями про побиття екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в ніч на суботу.

Джефрі ПАЄТТ, посол США в Україні, згодний із Русланою Лижичко, "що насильство щодо Євромайдану має бути засуджене. Діалог і національний консенсус можуть накреслити шлях до Європи".

15 січня в Сенаті США планують розглядати "кризу в Україні", і побиття Луценка може вплинути на дебати.

На початку січня Сенат прийняв резолюцію по Україні, в якій ідеться про можливість адресних санкцій проти осіб, які застосовують насильство проти мирних протестувальників.

 

Реакція Європи

Британський міністр з європейських справ Девід ЛІДІНГТОН заявив, що його шокували нічні події.

"Я шокований новиною про те, що Юрій Луценко поранений під час сутичок у Києві. Бажаю йому швидкого одужання", - написав пан Лідінгтон у своєму Twitter.

Він також наголосив на важливості того, аби всі сторони конфлікту в Україні "виявили стриманість, а влада надала повну інформацію про те, що трапилось".

 

Підтримку пораненому політику висловив і глава делегації Європарламенту у зв'язках з Україною Павел Коваль.

"Важко прийняти напрямок, у якому рухається Україна. Юрій Луценко - мій друг, відповідальний політик і хороша людина. Юрію, ми з тобою", - написав він в суботу у Twitter.

 

Міністр зовнішніх справ Швеції Карл Більд стурбований застосуванням сили до демонстрантів в Україні і нагадує владі про відповідальність.

"Насильство щодо демонстрантів у Києві дуже тривожить. Від насильства повинні утриматися всі. Влада несе особливу відповідальність", - наголосив Карл Більдт.

 

Лідерка фракції Зелених у Європейському парламенті Ребекка Гармс вважає: "Побиття колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, напади на окремих активістів та журналістів, інцидент з Тетяною Чорновол засвідчують, що влада України може реагувати на мирний протест тільки застосуванням насильства".

Про це вона заявила в інтерв'ю Deutsche Welle.

За її словами, використання сил міліції чи задіяння спецпідрозділу "Беркут" щодо ненасильницької акції протесту є неправильною відповіддю влади на неї. "На акції протесту треба надавати політичну відповідь. Уряд повинен відкликати рішення, які були ухвалені проти волі громадян України", - заявила Гармс.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук