Ештон: "Росії нема чого боятися"
Кетрін Ештон закликала Росію поважати рішення своїх сусідів
Росії не слід боятися зближення України з ЄС, оскільки це не зашкодить економіці федерації, а навпаки - принесе їй користь, переконана Кетрін Ештон.
Верховний представник ЄС із зовнішньої політики відповіла на міністра зовнішніх справ Росії Сергія Лаврова, який звинуватив Євросоюз у намаганні включити Україну до своєї сфери впливу.
Її матеріал з'явився на сторінках «Коммерсанта», де раніше було опубліковано і заяву пана Лаврова.
"Росії нема чого боятися. Її історичним, економічним і соціальним зв'язкам із сусідами нічого не загрожує", - заявила пані Ештон.
Вона послалася на незалежні дослідження, які свідчать: створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС не матиме негативного впливу на торгівлю між Росією та Україною.
"Історія і досвід кажуть нам, що зовнішній тиск є не лише неприйнятним, а й не дозволяє досягнути довгострокового рішення"
"Насправді російський бізнес цілком може виграти від стабільнішої інституційної структури в країнах-сусідах і від більш динамічної економіки та посиленого попиту, які внаслідок цього з'являються. Підприємства в Україні, які належать росіянам, також виграють від прямого доступу на внутрішній ринок ЄС", - відзначила пані Ештон.
Що стосується бажання Росії розширити Митний союз, то пані Ештон написала, що в Брюсселі розуміють це бажання і готові за якийсь час розглянути угоду про вільну торгівлю між ЄС і Митним союзом.
Утім, представниця Євросоюзу закликала Росію поважати стратегічне рішення своїх сусідів і відзначила, що рішення про приєднання до МС вони повинні приймати із власної волі.
"Історія і досвід кажуть нам, що зовнішній тиск є не лише неприйнятним, а й не дозволяє досягнути довгострокового рішення", - відзначила пані Ештон.
За її словами, це підтверджує нинішня ситуація в Україні: неочікувана зміна позиції президента після п'ятирічних перемовин з ЄС призвела до "найглибшої політичної кризи за весь час незалежності країни".
Насамкінець пані Ештон закликала Росію припинити розмови про сфери впливу і зосередитися на тому, як підтримати зусилля України із виходу з кризи.
За її словами, ЄС і Росія повинні підтримати процес створення коаліційного уряду в Україні.
"Це допоможе сторонам просунутися вперед у реалізації величезного потенціалу нашого партнерства", - підсумувала представник ЄС.
Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: