Ештон: "Росії нема чого боятися"
Кетрін Ештон закликала Росію поважати рішення своїх сусідів
Росії не слід боятися зближення України з ЄС, оскільки це не зашкодить економіці федерації, а навпаки - принесе їй користь, переконана Кетрін Ештон.
Верховний представник ЄС із зовнішньої політики відповіла на міністра зовнішніх справ Росії Сергія Лаврова, який звинуватив Євросоюз у намаганні включити Україну до своєї сфери впливу.
Її матеріал з'явився на сторінках «Коммерсанта», де раніше було опубліковано і заяву пана Лаврова.
"Росії нема чого боятися. Її історичним, економічним і соціальним зв'язкам із сусідами нічого не загрожує", - заявила пані Ештон.
Вона послалася на незалежні дослідження, які свідчать: створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС не матиме негативного впливу на торгівлю між Росією та Україною.
"Історія і досвід кажуть нам, що зовнішній тиск є не лише неприйнятним, а й не дозволяє досягнути довгострокового рішення"
"Насправді російський бізнес цілком може виграти від стабільнішої інституційної структури в країнах-сусідах і від більш динамічної економіки та посиленого попиту, які внаслідок цього з'являються. Підприємства в Україні, які належать росіянам, також виграють від прямого доступу на внутрішній ринок ЄС", - відзначила пані Ештон.
Що стосується бажання Росії розширити Митний союз, то пані Ештон написала, що в Брюсселі розуміють це бажання і готові за якийсь час розглянути угоду про вільну торгівлю між ЄС і Митним союзом.
Утім, представниця Євросоюзу закликала Росію поважати стратегічне рішення своїх сусідів і відзначила, що рішення про приєднання до МС вони повинні приймати із власної волі.
"Історія і досвід кажуть нам, що зовнішній тиск є не лише неприйнятним, а й не дозволяє досягнути довгострокового рішення", - відзначила пані Ештон.
За її словами, це підтверджує нинішня ситуація в Україні: неочікувана зміна позиції президента після п'ятирічних перемовин з ЄС призвела до "найглибшої політичної кризи за весь час незалежності країни".
Насамкінець пані Ештон закликала Росію припинити розмови про сфери впливу і зосередитися на тому, як підтримати зусилля України із виходу з кризи.
За її словами, ЄС і Росія повинні підтримати процес створення коаліційного уряду в Україні.
"Це допоможе сторонам просунутися вперед у реалізації величезного потенціалу нашого партнерства", - підсумувала представник ЄС.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?
Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)
Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: