ОБСЄ: Затримання інспекторів у Слов'янську суперечить Женевській угоді
Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтер назвав затримання групи військових інспекторів ОБСЄ в Слов'янську, на сході України, порушенням Женевських угод.
"Цей інцидент суперечить духу недавньої Женевської угоди, підписаної Україною, Російською Федерацією, США і Європейським Союзом, спрямованої на деескалацію ситуації і ведучої до виходу зі складної ситуації", - наводяться слова Буркхальтер в повідомленні ОБСЄ.
При цьому він підкреслив "важливість зусиль міжнародної спільноти з надання допомоги всім сторонам в Україні для того, щоб тримати канали комунікації відкритими і знайти шляхи мирного вирішення кризи".
Глава ОБСЄ підкреслив, що затримання беззбройних військових інспекторів було неприпустимо і що безпека всіх міжнародних спостерігачів в країні повинна бути гарантована і забезпечена.
Буркхальтер подякував державам - ??учасникам і всім міжнародним партнерам за їх підтримку зусиллям ОБСЄ зі звільнення заручників. Він також висловив надію на те, що "сигнали підтримки з боку Росії, що мають вирішальне значення, швидко приведуть до прогресу в цьому відношенні". Глава ОБСЄ закликав усі сторони, насамперед тих, хто підписав Женевську угоду, внести активний внесок у забезпечення ефективного здійснення женевських заходів.
Нагадаємо, вісім військових інспекторів з Європи були захоплені 25 квітня на одному з блокпостів в Слов'янську проросійськими активістами. Інспектори перебували на території України на підставі підписаного Києвом в 2011 році Віденського документа про заходи зміцнення довіри та безпеки. Минулої неділі активісти звільнили одного з восьми спостерігачів ОБСЄ - майора Томаса Йоханссона зі Швеції. Йоханссон страждає діабетом і був відпущений за станом здоров'я.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?
Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.