ОБСЄ: Затримання інспекторів у Слов'янську суперечить Женевській угоді

28 Apr, 2014 | |

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтер назвав затримання групи військових інспекторів ОБСЄ в Слов'янську, на сході України, порушенням Женевських угод.

"Цей інцидент суперечить духу недавньої Женевської угоди, підписаної Україною, Російською Федерацією, США і Європейським Союзом, спрямованої на деескалацію ситуації і ведучої до виходу зі складної ситуації", - наводяться слова Буркхальтер в повідомленні ОБСЄ.

При цьому він підкреслив "важливість зусиль міжнародної спільноти з надання допомоги всім сторонам в Україні для того, щоб тримати канали комунікації відкритими і знайти шляхи мирного вирішення кризи".

Глава ОБСЄ підкреслив, що затримання беззбройних військових інспекторів було неприпустимо і що безпека всіх міжнародних спостерігачів в країні повинна бути гарантована і забезпечена.

Буркхальтер подякував державам - ??учасникам і всім міжнародним партнерам за їх підтримку зусиллям ОБСЄ зі звільнення заручників. Він також висловив надію на те, що "сигнали підтримки з боку Росії, що мають вирішальне значення, швидко приведуть до прогресу в цьому відношенні". Глава ОБСЄ закликав усі сторони, насамперед тих, хто підписав Женевську угоду, внести активний внесок у забезпечення ефективного здійснення женевських заходів.

 

Нагадаємо, вісім військових інспекторів з Європи були захоплені 25 квітня на одному з блокпостів в Слов'янську проросійськими активістами. Інспектори перебували на території України на підставі підписаного Києвом в 2011 році Віденського документа про заходи зміцнення довіри та безпеки. Минулої неділі активісти звільнили одного з восьми спостерігачів ОБСЄ - майора Томаса Йоханссона зі Швеції. Йоханссон страждає діабетом і був відпущений за станом здоров'я.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND