Інституційна криза в ОБСЄ подолана

18 Jul, 2017

Парламентська Асамблея ОБСЄ нарешті переобрала керівництво цієї впливової міжнародної організації.
Під час останньої сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ нарешті було вирішено питання про заповнення ключових керівних посад.

Tags: ОБСЕ

ОБСЄ: асамблея підтримала Україну та засудила дії Росії

07 Jul, 2017

Сесія Парламентської Асамблеї ОБСЄ ухвалила резолюцію про відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

За таке рішення проголосували більшість делегатів на сесії ПА ОБСЄ.

У документі ОБСЄ, зокрема, "настійливо закликає Російську Федерацію відмовитися від тимчасової окупації Автономної республіки Крим і міста Севастополь, вивести російські окупаційні сили з тимчасово окупованих АР Крим і Севастополя й повернути їх під контроль уряду України".

ОБСЄ: побачили використання окупантами в Донецькій області забороненої мінськими угодами зброї

02 Jun, 2016

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на своєму каналі в YouTube оприлюднила зняте безпілотником відео використання терористами в Донецькій області заборонених мінськими угодами озброєнь.

"У ніч на 29 травня БПЛА місії виявив в контрольованому ДНР населеному  пункті Мінеральне (10 км на північний схід від Донецька) дві самохідні артилерійські установки 2С3 калібру 152 мм, які випустили чотири снаряди в північно-західному напрямку - в сторону контрольованої урядом Авдіївки - після двох вибухів в 200 метрах від їх позицій ", - повідомлено в поясненні до відео.

Миротворці на Донбасі: які шанси?

Peacekeepers in Donbas: what chances?
10 Apr, 2015

Нещодавня відверта і нахабна атака сепаратистів на представників ОБСЄ стала своєрідним «холодним душем» для цієї міжнародної організації. З моменту конфлікту на українському Донбасі такого ще не траплялося. Нарешті ОБСЄ починає публічно визнавати, що сепаратисти несуть реальну загрозу для зриву Мінських домовленостей, а також для пересічних громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольній українському Уряду території частин Донецької та Луганської областей. Таке отверезіння відбувається хоча й повільно, однак відбувається.

США: Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ

23 Oct, 2014

Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ на українсько-російському кордоні, заявив постійний представник Сполучених Штатів у організації Даніел Баєр.

"Попри численні прохання членів ОБСЄ і держав-партнерів, Російська Федерації продовжує блокувати відправлення спостерігачів на інші прикордонні контрольно-пропускні пункти окрім двох, на яких спостерігачі вже знаходяться", - йдеться у заяві американського представництва в ОБСЄ.

США та інші держави наполягають на тому, щоб моніторингова місія покривала й інші контрольно-пропускні пункти, а також мала змогу переміщуватися між ними.

ОБСЄ:вимагає звільнити захоплених на Донбасі спостерігачів

11 Jun, 2014

 Генеральний секретар Організації з безпеки та співробітництва в Європі Ламберто Заньєр вимагає звільнити захоплених в Україні спостерігачів спеціальної місії ОБСЄ. "Наші представники мають бути негайно звільнені. З деякими з них ми втратили зв'язок", - заявив Заньєр під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, що відбулась у середу, 11 червня у Москві.

 

За даними ОБСЄ та МЗС України, дві команди спостерігачів, загалом восьмеро осіб, були захоплені сепаратистами наприкінці травня. Зв'язок з ними досі не встановлений.

Россия купила руководство Совет Европы?

Has Russia bought the Council of Europe?
07 May, 2014

The history of capture by separatists in the Eastern Ukraine the military representatives of the Organization for Security and Cooperation in Europe and after that the successful release them by Vladimir Lukin (Russia) and Torbjorn Jagland (the Secretary General of the Council of Europe) provides a rich food for thoughts regarding the scale of Russia’s influence on this organization.

ОБСЄ: Затримання інспекторів у Слов'янську суперечить Женевській угоді

28 Apr, 2014

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтер назвав затримання групи військових інспекторів ОБСЄ в Слов'янську, на сході України, порушенням Женевських угод.

"Цей інцидент суперечить духу недавньої Женевської угоди, підписаної Україною, Російською Федерацією, США і Європейським Союзом, спрямованої на деескалацію ситуації і ведучої до виходу зі складної ситуації", - наводяться слова Буркхальтер в повідомленні ОБСЄ.

При цьому він підкреслив "важливість зусиль міжнародної спільноти з надання допомоги всім сторонам в Україні для того, щоб тримати канали комунікації відкритими і знайти шляхи мирного вирішення кризи".

Швейцарія: розпочинається головування в ОБСЄ

02 Jan, 2014

Швейцарія, яка змінила Україну на чолі Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), заявила, що посилюватиме безпеку та стабільність у світі.
Про це сказано в повідомленні, опублікованому на сайті ОБСЄ.

За словами федерального радника Швейцарії та міністра закордонних справ Дідьє Буркхальтера, географічними пріоритетами Берна під час головування будуть Західні Балкани та Південний Кавказ.

Швейцарія також сподівається посилити потенціал ОБСЄ у врегулюванні конфліктів та ухваленні довгострокових планів вирішення проблемних ситуацій.
Україна головувала в ОБСЄ упродовж 2013 року.

Комуністи Молдови зривають головування України в ОБСЄ

Російські гроші зайшли на партійний рахунок комуністів
12 May, 2013

Геополітична павутинаПоглиблення політичної кризи в Молдові, а також останні законодавчі ініціативи щодо надання Парламенту повноважень звільняти суддів Конституційного суду та вносити поправки до виборчого законодавства ще більше ускладнили подальшу інтеграцію країни до Європейського Союзу. Окрім того, внутрішня нестабільність поставила під загрозу реалізацію Україною першого в її історії Головування в ОБСЄ.