Китай, Іран: співробітництво в оборонній сфері

06 May, 2014 | |

Для обговорення питань двостороннього співробітництва в оборонній сфері з офіційними особами Китаю в Пекіні перебуває делегація Ірану.

Іранська делегація, очолювана міністром оборони країни Хоссейном Дегханом, прибула до Пекіна четвертого травня.

У ході зустрічі міністра оборони Китаю Чана Ваньцюань з його іранським колегою сторони підкреслили важливість розширення співпраці двох країн у сферах оборони і безпеки.

Голови оборонних відомств Ірану і Китаю також обговорили ряд регіональних і глобальних проблем.

За словами міністра оборони Ірану, сильний Китай забезпечує мир і безпеку в регіоні в глобальному масштабі, а сильний Іран є гарантом миру, стабільності і безпеки в стратегічно важливому регіоні Перської затоки і на Близькому Сході.

У свою чергу, глава оборонного відомства Китаю назвав Іран стратегічним союзником країни, підкресливши, що обидві держави мають схожі погляди на питання безпеки .

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.