Вибори до Європарламенту: євро скептики та праворадикали перемагають
Євроскептики та праворадикальні партії святкують тріумф на виборах до Європарламенту. Прем'єр-міністр Франції назвав такі результати "політичним землетрусом".
Французький національний фронт (FNF), за попередніми даними, набрав понад 26%, а Незалежна партія Великої Британії (UKIP) (27,5%), тоді як три великі центристські блоки втрачають місця.
Такі результати надають більшу вагу тим, хто хоче послабити вплив ЄС або взагалі його ліквідувати.
Хоча і прихильники ЄС можуть святкувати хоч незначну, але перемогу.
Згідно з попередніми даними Європейського парламенту, проєвропейські партії набирають 43,1% голосів. Це вперше, коли їхній результат не впав у порівнянні із попередніми виборами - хоча й зростання незначне - лише 0,1%.
"Вперше за 100 років національні вибори в Британії виграла інша партія - не лейбористи чи консерватори."
"Люди заявили голосно і ясно", - сказала тріумфатор французьких виборів Марін ле Пен у штабі Національного фронту в Парижі.
"Вони більше не хочуть, щоб ними керували з-за кордону, європейські комісари та технократи, яких не обирають. Вони хочуть, що їх захищали від глобалізації і повернули важелі впливу на їхню долю".
Попередні результати свідчать, що Національний фронт отримує 25 місць у Європарламенті - вражаюче зростання у порівнянні із їхніми трьома місцями на минулих виборах у 2009 році.
Партія також поширила надзвичайну заяву, у якій звинувачує уряд у фальсифікаціях.
За ЄС - більшість
Правоцентристська Європейська народна партія, як виглядає, отримує 212 із 751 місць у Європарламенті. Попередні результати у 28,23% дозволять їй і надалі бути найбільшою фракцією - хоча матимуть вони на 60 місць менше, ніж раніше.
Для багатьох соціалістів - це була ніч розчарування, включно з їхнім кандидатом на посаду президента Єврокомісії Мартіном Шульцом
Далі ідуть соціалісти із 186 місцями (24,77%), ліберали - 70 місць (9,32%) та зелені - 55 місць (7,32%).
Лідер ЄНП Жан-Клод Юнкер наполягає, що більшість людей проголосували за те, щоб бути частиною Європи.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Ми не маємо європейської армії…
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті
Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.