Ізраїль, ЄС: підписано угоду про співробітництво в сфері науки.

09 Jun, 2014 | |

08 червня Ізраїль і Європейський Союз підписали угоду "Horizon 2020" про співробітництво в сфері науки.

Угода дає Ізраїлю рівний з державами-членами ЄС доступ до найбільшої в світі програми досліджень та інновацій ЄС.

Угода була підписана Ларсом Фоборг-Андерсеном (Lars Faaborg-Andersen), главою делегації ЄС в Ізраїлі, і Міністром науки, технології та космосу Ізраїлю Яаковом Пері (Yaakov Perry).

З бюджетом майже 80 млрд. євро на сім років, "Horizon 2020"  є однією з найбільших угод в світ у сфері досліджень та інновацій.

Ізраїль пов'язаний з дослідницькою та інноваційною программою ЄС з 1996 року. Під час попередньої програми (2007-2013рр) ізраїльські державні та приватні установи взяли участь у більш ніж 1500 проектів.

На підписанні угоди були присутні Жозе Мануель Баррозу і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

Баррозу у виступі на церемонії підписання сказав: "Ізраїль є сильним гравцем в дослідженнях та інноваціях і з цієї причини є важливим партнером ЄС у вирішенні соціальних проблем, що становлять спільний інтерес, таких як старіння, безпека харчових продуктів, охорона навколишнього середовища та отримання чистої енергії. Наше співробітництво зміцнить конкурентоспроможність промисловості. Я радий, що ми підписуємо угоду сьогодні, так як вона відображає взаємну важливість, яку ми надаємо співпраці і партнерства у галузі наукових досліджень та інновацій ".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.