Ізраїль, ЄС: підписано угоду про співробітництво в сфері науки.

09 Jun, 2014 | |

08 червня Ізраїль і Європейський Союз підписали угоду "Horizon 2020" про співробітництво в сфері науки.

Угода дає Ізраїлю рівний з державами-членами ЄС доступ до найбільшої в світі програми досліджень та інновацій ЄС.

Угода була підписана Ларсом Фоборг-Андерсеном (Lars Faaborg-Andersen), главою делегації ЄС в Ізраїлі, і Міністром науки, технології та космосу Ізраїлю Яаковом Пері (Yaakov Perry).

З бюджетом майже 80 млрд. євро на сім років, "Horizon 2020"  є однією з найбільших угод в світ у сфері досліджень та інновацій.

Ізраїль пов'язаний з дослідницькою та інноваційною программою ЄС з 1996 року. Під час попередньої програми (2007-2013рр) ізраїльські державні та приватні установи взяли участь у більш ніж 1500 проектів.

На підписанні угоди були присутні Жозе Мануель Баррозу і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

Баррозу у виступі на церемонії підписання сказав: "Ізраїль є сильним гравцем в дослідженнях та інноваціях і з цієї причини є важливим партнером ЄС у вирішенні соціальних проблем, що становлять спільний інтерес, таких як старіння, безпека харчових продуктів, охорона навколишнього середовища та отримання чистої енергії. Наше співробітництво зміцнить конкурентоспроможність промисловості. Я радий, що ми підписуємо угоду сьогодні, так як вона відображає взаємну важливість, яку ми надаємо співпраці і партнерства у галузі наукових досліджень та інновацій ".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.