Грузія: відмовилась від наміру шукати альтернативу азербайджанському газу

17 Jun, 2014 | |

Уряд Грузії відмовився від наміру шукати альтернативні джерела отримання газу.

Заступник міністра енергетики Грузії Маріка Валішвілі заявила, уряд вже припинив пошуки альтернативи азербайджанському газу і найближчим часом відновлення цього процесу не планується.

"Була теоретична можливість отримання казахського газу, але на неї вплинув російський фактор, який судячи з усього ще довго буде в силі" - заявила вона.

В травні 2013 року міністр енергетики Каха Каладзе заявляв, що Грузія має намір спробувати диверсифікувати поставки газу, і не виключив, що альтернативою може стати і російський газ.

 

В цілому газопостачання країни здійснюється з чотирьох джерел - 250 млн. кубометрів за транзитної ціною в 55 доларів за тисячу кубометрів, 500 млн. також за пільговою ціною в 64 долара, 150 млн. кубометрів за ціною в 110 доларів в якості плати за транзит російського газу до Вірменії, ще 500 млн. з Азербайджану за 189 доларів, і 400 млн. - за 240 доларів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.