Сирія: по країні завдано авіаударів

23 Sep, 2014 | |

США та їхні союзники завдали авіаударів по позиціях бойовиків "Ісламської держави" у Сирії, повідомив Пентагон.

Представник американського міноборони контр-адмірал Джон Кірбі повідомив, що у операції задіяли винищувачі, бомбардувальники та ракети Tomahawk.
За повідомленнями, до знищення позицій ісламістів долучилися і деякі арабські держави.

Авіаудари у Сирії - частина обіцянки американського президента Барака Обами "послабити й знищити" угруповання "Ісламська держава".

"Ми переслідуватимемо терористів, які загрожують країні, де б вони не були. Це означає, що я без вагань почну дії проти "Ісламської держави" у Сирії та Іраку", - сказав він у зверненні до американських громадян.

За словами пана Обами, ті, хто загрожує Америці, ніде не знайдуть безпечного притулку.

Джихадисти захопили значні території в Іраку та Сирії та продовжують вести наступ.

США уже завдали понад 190 авіаударів по їхніх позиціях у Іраку.

 

"Бомбардування без згоди"

Операція у Сирії значно відрізняється від тієї, яку у серпні розпочали в Іраку: іракська влада погодила дії американських бомбардувальників проти джихадистів, сирійська - ні.

МЗС Сирії, втім, заявило, що посол країни в ООН був поінформований про удари.

США та їхні союзники, в тому числі Британія виключили співпрацю із президентом Сирії Башаром Асадом у питанні ІД, оскільки вважають його відповідальними за велику кількість жертв серед цивільного населення під час громадянської війни в Сирії.

Серед країн, які беруть участь в авіаударах, є й арабські, однак жодного підтвердження про те, які саме це держави, немає.

За даними американських ЗМІ, до операції залучені Саудівська Аравія, Йорданія, Бахрейн, ОАЕ і Катар.

Серед тих, хто підтримує зусилля США проти ІД, як виглядає, країни, більшість населення у яких є сунітами, - наприклад, Саудівська Аравія.

Члени ІД - джихадисти, які дотримуються крайньої інтерпретації сунітського ісламу і вважають себе єдиними істинними вірянами.

"Ісламська держава" взяла під контроль великій території між Сирією та Іраком, проголосивши там халіфат.

Угруповання, членами якого, за даними ЦРУ, можуть бути до 31 тисячі бійців в Іраку й Сирії, проводить страти полонених солдатів, співробітників гуманітарних організацій і журналістів, а також погрожує масовим вбивством іракських релігійних меншин.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.