Росія: рубль продовжує падіння

03 Dec, 2014 | |

1 грудня Центробанк Росії (ЦБРФ) провів першу з 10 листопада інтервенцію для підтримки курсу рубля, але падіння курсу російської валюти продовжилося.
Як можна зробити висновок з повідомлення на веб-сайті російського регулятора, у понеділок ЦБРФ продав на валютному ринку $700 млн.

Раніше учасники ринку робили припущення, що різке зміцнення курсу рубля на Московській біржі у другій половині 1 грудня було викликане діями Центробанку РФ, але офіційного підтвердження цьому не було.

Однак вже 2 грудня падіння курсу рубля продовжилося.

 

Рубль продовжує слабшати

Падіння курсу російської валюти продовжилося і у середу. Станом на ранок 3 грудня долар досяг історичного максимуму у 54,66 рублі. Євро продавалося на рівні 67,76 рублів.

Тим часом нафта у середу дорожчає після різкого падіння за результатам попередніх торгів.

Січневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі зранку в середу виросли у ціні на $0,35 - до $70,89.

Падіння курсу рубля прискорилося після того, як 27 листопада країни ОПЕК вирішили не скорочувати видобуток нафти заради підвищення цін на неї.
Очікується, що квота на рівні 30 млн барелів на день збережеться щонайменше на півроку.

Tags: Росія
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: