Росія: рубль продовжує падіння
1 грудня Центробанк Росії (ЦБРФ) провів першу з 10 листопада інтервенцію для підтримки курсу рубля, але падіння курсу російської валюти продовжилося.
Як можна зробити висновок з повідомлення на веб-сайті російського регулятора, у понеділок ЦБРФ продав на валютному ринку $700 млн.
Раніше учасники ринку робили припущення, що різке зміцнення курсу рубля на Московській біржі у другій половині 1 грудня було викликане діями Центробанку РФ, але офіційного підтвердження цьому не було.
Однак вже 2 грудня падіння курсу рубля продовжилося.
Рубль продовжує слабшати
Падіння курсу російської валюти продовжилося і у середу. Станом на ранок 3 грудня долар досяг історичного максимуму у 54,66 рублі. Євро продавалося на рівні 67,76 рублів.
Тим часом нафта у середу дорожчає після різкого падіння за результатам попередніх торгів.
Січневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі зранку в середу виросли у ціні на $0,35 - до $70,89.
Падіння курсу рубля прискорилося після того, як 27 листопада країни ОПЕК вирішили не скорочувати видобуток нафти заради підвищення цін на неї.
Очікується, що квота на рівні 30 млн барелів на день збережеться щонайменше на півроку.
Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США
Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У
Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.