Греція: ситуація із боргами залишається складною
Новий міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс закликав Німеччину не принижувати країну через її борги.
Перед зустріччю зі своїм німецьким колегою пан Варуфакіс порівняв часи, які переживає Греція, із міжвоєнним становищем Німеччини.
Після Першої світової війни Німеччина була обтяжена величезними боргами, і їй загрожувала гіперінфляція, що завдавало шкоди усій економіці.
"Я думаю, що з усіх країн Європи, німці найкраще зрозуміють цю просту тезу", - заявив він в інтерв'ю німецькому телебаченню ARD.
"Якщо ви принижуєте горду націю занадто довго і змушуєте її хвилюватися через боргову дефляцію, не лишаючи світла в кінці тунелю, ситуація зрештою закипає", - наголосив Варуфакіс.
Реструктуризація
Цього тижня грецький міністр фінансів відвідує європейські столиці, аби досягти підтримки з боку європейських лідерів плану Греції з реструктуризації її боргу.
Серед країн єврозони Німеччина вважається відвертим противником будь-якого скорочення грецького боргу, який зараз складає 323 млрд євро, тобто близько 175% ВВП країни.
Канцлер Ангела Меркель виключила можливість списання боргу.
У четвер грецький фондовий ринок різко впав після заяви Європейського центрального банку (ЄЦБ) про відмову приймати грецькі облігації в обмін на кредитування.
Такий крок ЄЦБ зробив у відповідь на прагнення Греції змінити умови 240-мільярдної фінансової допомоги, і це змусить грецький центробанк влити додаткові десятки мільярдів євро у банківську систему для забезпечення ліквідності банків.
Яніс Варуфакіс, а також новий прем'єр Греції Алексіс Ціпрас прийшли до влади, вигравши у січні вибори на фоні обіцянок досягти списанні половини боргу країни.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса
Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.