Бразилія: заборонено проводити приватизацію

05 Jul, 2018 | |

27 червня суддя Верховного Федерального Суду Бразилії Рiкардо Левандовскі прийняв рішення про заборону Уряду проводити приватизацію державних підприємств без попередньої згоди Національного Конгресу. Основною метою згаданого рішення вважається намагання протидіяти можливому контракту на продаж бразильського авіавиробника, - компанії «Ембраер», американському «Боїнгу», - так вважають джерела близькі до Р.Левандовскі.

Незважаючи на те, що «Ембраер» має статус приватної компанії, бразильський уряд володіє правом вето на стратегічні рішення компанії, у т.ч. в питаннях продажу акцій та визначення стратегії розвитку. Представники Уряду, коментуючи рішення Р.Левандовскі, заявляють про наміри використати наявні юридичні механізми для уникнення перешкод для подальших переговорів між «Ембраер» та «Боїнгом», що, за визначенням бразильської сторони, відповідає національним інтересам Бразилії, оскільки створює широкі можливості для зміцнення її можливостей на міжнародному авіаринку і зберігає перспективи створення власних розробок, у т.ч. у військовій сфері.

Нова ситуація суттєво ускладнює реалізацію урядових планів, які передбачали проведення найближчим часом приватизації таких провідних бразильських підприємств як "Петробраз" (видобуток і переробка нафти і газу), "Електробраз" (виробництво і передача електроенергії), а також великих фінансових установ "Кайша" і "Банко ду Бразіл". 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?