Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе
Наскільки насправді великі навчання?
Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.
Наскільки небезпечні нам плани Путіна?
Для Німеччини навчання здається десь далеко. Але я прекрасно розумію стурбованість наших союзників, які мали свій досвід з Росією, і тепер їм доводиться стикатися з такими величезними групами військ на своїх кордонах. Своїми діями в Україні Росія втратила довіру до себе.
Як НАТО готувалось до цього?
Багато було сказано про ці навчання, в тому числі про російську Раду НАТО-Росія. НАТО дуже добре реагує на цей великомасштабний військовий похід: розсудливо, з прохолодною головою, але також насторожено. Для наших балтійських союзників та поляків дуже важливо відчути солідарність союзу. Бундесвер допомагає в цьому і нашому батальйону в Литві.
Росія визнає військових спостерігачів на маневрах?
Це цілком залежить від того, що спостерігачі, яких запросила Білорусь, фактично бачать і в якій мірі Росія їх контролює. Ці питання залишаються відкритими. Чим реальніша прозорість, тим більша довіра.
Інтерв’ю bild.de з приводу російсько білоруських військових навчань «Захід 2017»
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса
Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.
Чи відходить Україна «на другий план»?
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.