CША, Венесуела: криза наростає

28 Jan, 2019 | |

США попередили Венесуелу, що будуть рішуче відповідати на будь-які загрози щодо американських дипломатів та лідера опозиції Хуана Гуайдо.

Таку заяву написав у Twitter радник з питань безпеки Джон Болтон. Він додав, що всі залякування будуть розцінюватись як серйозне посягання на верховенство закону.

Це попередження прозвучало через кілька днів після того, як США та понад 20 інших країн визнали Гуайдо тимчасовим президентом.

Вони також звинуватили Ніколаса Мадуро у фальсифікації результатів минулих виборів.

Політична криза у Венесуелі досягла піку, опозиція продовжує докладати зусиль, аби усунути президента.

У неділю головний військовий представник Венесуели в США, полковник Хосе Луіс Сільва пішов від Мадуро та заявив, що визнає Гуайдо президентом. Пізніше Джон Болтон підтвердив у Twitter позицію Вашингтона та застеріг від будь-яких форм залякування.

Що відбувається зараз?

У суботу кілька європейських країн, включаючи Іспанію, Німеччину, Францію та Велику Британію, заявили, що визнають Хуана Гуайдо президентом, якщо вибори не призначать протягом восьми днів.

Однак Ніколас Мадуро відкинув цю заяву, заявивши, що ультиматум повинен бути знятий.

"Венесуела не прив'язана до Європи. Це абсолютне нахабство", - сказав він у неділю CNN Turk.

Мадуро додав, що готовий "до ґрунтовного діалогу" з тими, хто виступає проти його правління, і що він відправив Дональду Трампу багато повідомлень, але президент США "зневажає нас".

Пізніше він з'явився на військових навчаннях в центральному штаті Венесуели Карабобо, де закликав до "об'єднання, дисципліни та згуртованості", щоб подолати те, що він назвав спробою державного перевороту.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.