Ємен: позиція країн Заходу щодо хуситів

06 Feb, 2024 | |

3 лютого Міністерство оборони США оприлюднило Спільну заяву Австралії, Данії, Канади, Нідерландів, Нової Зеландії, Великої Британії та США щодо додаткових ударів проти хуситів на території Ємену.

У заяві йдеться про те, що збройні сили Великої Британії і США за підтримки урядів Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Нідерландів та Нової Зеландії здійснили додаткові удари по 36 об’єктах хуситів на 13 локаціях на території Ємену. Зазначений високоточний удар мав на меті зруйнувати можливості хуситів загрожувати світовій торгівлі та життю моряків у водах Червоного моря.

Цей удар був націлений на склади зброї хуситів, ракетні системи, пускові установки, системи ППО та радари.

Понад 30 атак хуситів на комерційні та військово-морські кораблі, які відбувалися починаючи з середини листопада 2023 року загрожували світовому порядку. Коаліція країн має на меті захистити свободу судноплавства та міжнародну торгівлю та притягнути хуситів до відповідальності за їхні незаконні та невиправдані напади на комерційне судноплавство та військово-морські судна.

Головною метою залишається деескалація напруженості та відновлення стабільності у Червоному морі, але цей удар є черговим попередженням хуситам про те, що коаліція без вагань продовжуватиме захищати життя людей і вільну торгівлі в одному з найважливіших водних шляхів світу перед постійними загрозами.

Tags: Ємен
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі: