Франція: Президент Еммануель Макрон прямує до Москви

07 Feb, 2022 | |

Президент Франції Еммануель Макрон  прямує до Москви де має намір провести переговори, щоб допомогти деескалації напруженої ситуації навколо України.

Макрон, який має зустрітися в Кремлі з президентом Росії Володимиром Путіним перед візитом в Україну у вівторок. Він заявив минулого тижня, що його пріоритетом є «діалог з Росією та деескалація».

Перед тим, як відправитися до Москви, Макрон провів у неділю телефонну розмову з президентом США Джо Байденом. Вони обговорили «поточні дипломатичні зусилля та зусилля стримування у відповідь на триваюче військове нарощування Росії на кордонах України та підтвердили свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України», – йдеться у заяві Білого дому.

В інтерв’ю французькій газеті Journal du Dimanche, опублікованому в неділю, Макрон сказав, що «ми не отримаємо односторонніх жестів, але необхідно запобігти деградації ситуації, перш ніж будувати жести та механізми довіри».

«Геополітичною метою Росії сьогодні є явно не Україна, а уточнення правил співжиття з НАТО та ЄС», – сказав Макрон. «Безпека та суверенітет України чи будь-якої іншої європейської держави не може бути предметом компромісу, а Росія також легітимно ставить питання власної безпеки».

Росія зосередила 100 000 російських військ поблизу України це викликає занепокоєння Заходу щодо можливого наступу, а радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван попередив у неділю, що Росія може вторгнутися в Україну «будь-якого дня», що спровокує конфлікт, який може призвести до «величезних людських втрат».

Росія заперечує будь-які плани нападу на свого сусіда, але закликає США та їхніх союзників заборонити Україні та іншим колишнім радянським країнам приєднатися до НАТО, припинити розміщення там зброї та відвести сили НАТО зі Східної Європи. Вашингтон і НАТО відхилили ці вимоги.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND