Франція: Президент Еммануель Макрон прямує до Москви
Президент Франції Еммануель Макрон прямує до Москви де має намір провести переговори, щоб допомогти деескалації напруженої ситуації навколо України.
Макрон, який має зустрітися в Кремлі з президентом Росії Володимиром Путіним перед візитом в Україну у вівторок. Він заявив минулого тижня, що його пріоритетом є «діалог з Росією та деескалація».
Перед тим, як відправитися до Москви, Макрон провів у неділю телефонну розмову з президентом США Джо Байденом. Вони обговорили «поточні дипломатичні зусилля та зусилля стримування у відповідь на триваюче військове нарощування Росії на кордонах України та підтвердили свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України», – йдеться у заяві Білого дому.
В інтерв’ю французькій газеті Journal du Dimanche, опублікованому в неділю, Макрон сказав, що «ми не отримаємо односторонніх жестів, але необхідно запобігти деградації ситуації, перш ніж будувати жести та механізми довіри».
«Геополітичною метою Росії сьогодні є явно не Україна, а уточнення правил співжиття з НАТО та ЄС», – сказав Макрон. «Безпека та суверенітет України чи будь-якої іншої європейської держави не може бути предметом компромісу, а Росія також легітимно ставить питання власної безпеки».
Росія зосередила 100 000 російських військ поблизу України це викликає занепокоєння Заходу щодо можливого наступу, а радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван попередив у неділю, що Росія може вторгнутися в Україну «будь-якого дня», що спровокує конфлікт, який може призвести до «величезних людських втрат».
Росія заперечує будь-які плани нападу на свого сусіда, але закликає США та їхніх союзників заборонити Україні та іншим колишнім радянським країнам приєднатися до НАТО, припинити розміщення там зброї та відвести сили НАТО зі Східної Європи. Вашингтон і НАТО відхилили ці вимоги.
Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?
Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.