Країни B9 закликають до створення інтегрованої системи ППО для протидії російській загрозі

19 Sep, 2024 | |
B9

Країни НАТО, що входять до Бухарестської дев'ятки (B9), зібрані у столиці Румунії 18 вересня, закликали до створення "спільної системи протиповітряної оборони" як відповідь на російські "повільні літаючі об'єкти" (безпілотники), які все більше порушують повітряний простір союзників під час атак на Україну.

«Це нова реальність, яку не можна залишити без уваги. Нам потрібна колективна відповідь в рамках НАТО на виклики, пов'язані з сучасною зброєю і технологіями, в тому числі шляхом посилення наших можливостей виявляти, ідентифікувати і, в разі необхідності, вражати низько і повільно літаючі об'єкти", - йдеться у спільній заяві країн B9.

Формат В9 включає дев'ять членів НАТО та ЄС з Центральної та Східної Європи: Румунію, Болгарію, Угорщину, Словаччину, Чехію, Польщу, Литву, Латвію та Естонію.

"Держави B9 глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників і ракет у повітряний простір НАТО в Польщі, Румунії та Латвії, а також ескалацією напруженості вздовж кордонів НАТО", - заявив міністр оборони Румунії Ангел Тільвар, якого цитує Kyiv Independent під час брифінгу для преси після зустрічі B9 у Бухаресті.

Підписанти В9 закликають до консолідації інтегрованої системи протиповітряної оборони НАТО в регіоні.

«Ми підтримуємо ініціативи з використання усіх наявних можливостей і ресурсів в рамках ЄС і НАТО для посилення європейських сил і засобів протиповітряної і протиракетної оборони. Ми знову наголошуємо на необхідності повного дотримання Росією міжнародного права, включаючи недоторканність повітряного простору НАТО", - йдеться у заяві.

 

Tags: НАТО
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.