Македонія: результати референдуму потрібно закріплювати в парламенті

01 Oct, 2018 | |

Більшість тих, хто проголосував на референдумі про перейменування Македонії підтримали відповідну угоду з Грецією і вступ країни в НАТО і ЄС. Тепер це питання буде розглядати парламент, заявив македонський прем'єр Зоран Заєв.
 
«Це серйозний внесок, камінь у фундамент майбутнього нашої Македонії. На референдумі сьогодні проголосували понад 650 тис. громадян. З тих, хто голосував, більше 90% висловилися за і вважають, що Республіка Македонія повинна прийняти договір з Грецією і стати членом НАТО і ЄС », - зазначив глава уряду.

Він додав, що в найближчі тижні спробує зібрати в парламенті більшість у дві третини мандатів для прийняття конституційних змін за договором з Афінами. В іншому випадку країну чекають позачергові парламентські вибори, підкреслив македонський лідер.

Але 650 тис. це лише близько 36,84 % з 1,8 мільйона громадян країни, які мають право голосу. Для визнання референдуму таким що відбувся, в ньому повинні були взяти участь понад 50 відсотків виборців.
 
Єврокомісар з з питань розширення і політики добросусідства ЄС Йоханнес Хан заявив, що референдум показав «широку підтримку» євроатлантичного вибору Македонії, і закликав політичних лідерів поважати це рішення.
 
У свою чергу генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що альянс вітає результати, які показав референдум. «Двері НАТО відкриті, але все національні процедури повинні бути завершені», - додав він.
 
Нагадаємо, уряд Греції 17 червня підписали з Республікою Македонія договір, який вирішує багаторічну суперечку про її назві і відкриває Скоп'є шлях в НАТО і ЄС. Сторони домовилися про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.