Македонія: результати референдуму потрібно закріплювати в парламенті
Більшість тих, хто проголосував на референдумі про перейменування Македонії підтримали відповідну угоду з Грецією і вступ країни в НАТО і ЄС. Тепер це питання буде розглядати парламент, заявив македонський прем'єр Зоран Заєв.
«Це серйозний внесок, камінь у фундамент майбутнього нашої Македонії. На референдумі сьогодні проголосували понад 650 тис. громадян. З тих, хто голосував, більше 90% висловилися за і вважають, що Республіка Македонія повинна прийняти договір з Грецією і стати членом НАТО і ЄС », - зазначив глава уряду.
Він додав, що в найближчі тижні спробує зібрати в парламенті більшість у дві третини мандатів для прийняття конституційних змін за договором з Афінами. В іншому випадку країну чекають позачергові парламентські вибори, підкреслив македонський лідер.
Але 650 тис. це лише близько 36,84 % з 1,8 мільйона громадян країни, які мають право голосу. Для визнання референдуму таким що відбувся, в ньому повинні були взяти участь понад 50 відсотків виборців.
Єврокомісар з з питань розширення і політики добросусідства ЄС Йоханнес Хан заявив, що референдум показав «широку підтримку» євроатлантичного вибору Македонії, і закликав політичних лідерів поважати це рішення.
У свою чергу генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що альянс вітає результати, які показав референдум. «Двері НАТО відкриті, але все національні процедури повинні бути завершені», - додав він.
Нагадаємо, уряд Греції 17 червня підписали з Республікою Македонія договір, який вирішує багаторічну суперечку про її назві і відкриває Скоп'є шлях в НАТО і ЄС. Сторони домовилися про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?
Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.