Македонія: результати референдуму потрібно закріплювати в парламенті

01 Oct, 2018 | |

Більшість тих, хто проголосував на референдумі про перейменування Македонії підтримали відповідну угоду з Грецією і вступ країни в НАТО і ЄС. Тепер це питання буде розглядати парламент, заявив македонський прем'єр Зоран Заєв.
 
«Це серйозний внесок, камінь у фундамент майбутнього нашої Македонії. На референдумі сьогодні проголосували понад 650 тис. громадян. З тих, хто голосував, більше 90% висловилися за і вважають, що Республіка Македонія повинна прийняти договір з Грецією і стати членом НАТО і ЄС », - зазначив глава уряду.

Він додав, що в найближчі тижні спробує зібрати в парламенті більшість у дві третини мандатів для прийняття конституційних змін за договором з Афінами. В іншому випадку країну чекають позачергові парламентські вибори, підкреслив македонський лідер.

Але 650 тис. це лише близько 36,84 % з 1,8 мільйона громадян країни, які мають право голосу. Для визнання референдуму таким що відбувся, в ньому повинні були взяти участь понад 50 відсотків виборців.
 
Єврокомісар з з питань розширення і політики добросусідства ЄС Йоханнес Хан заявив, що референдум показав «широку підтримку» євроатлантичного вибору Македонії, і закликав політичних лідерів поважати це рішення.
 
У свою чергу генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що альянс вітає результати, які показав референдум. «Двері НАТО відкриті, але все національні процедури повинні бути завершені», - додав він.
 
Нагадаємо, уряд Греції 17 червня підписали з Республікою Македонія договір, який вирішує багаторічну суперечку про її назві і відкриває Скоп'є шлях в НАТО і ЄС. Сторони домовилися про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.