Мінський процес: основні результати останнього засідання
Мінський процес: основні результати останнього засідання
За підсумками засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 21 грудня 2016 року, Спеціальний представник Діючого голови ОБСЄ Мартін Сайдік зробив таку заяву від імені Тристоронньої контактної групи:
«Ми, члени Тристоронньої контактної групи та представники окремих районів Донецької та Луганської областей, підкреслюємо необхідність забезпечення миру і спокою в зв'язку з майбутніми святами, підтверджуємо свою прихильність до дотримання всеосяжного, стійкого і безумовного режиму припинення вогню, починаючи з 00:00 год. 24 грудня 2016 року (за київським часом).
Ми висловлюємо нашу прихильність виконанню Мінських угод (Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і Комплексу заходів із виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року) та ефективному продовженню «Мінського процесу» у наступному році.»
Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр привітав заяву Тристоронньої контактної групи, в якій сторони вчергове зобов’язалися дотримуватися всеохоплюючого, сталого та тривалого припинення вогню, починаючи з 24 грудня 2016 року, а також підтвердили своє бажання виконувати Мінські домовленості та ефективно продовжувати «мінський процес» у 2017 році:
«Я вітаю одностайне повернення до зобов’язань щодо повного дотримання режиму припинення вогню, досягнуте сьогодні на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську. Після нещодавньої ескалації боїв поблизу Дебальцевого, а також у зв’язку зі святами, що наближаються, це більш ніж своєчасно, аби усі сторони повернулися до всеохоплюючого припинення вогню уздовж усієї лінії зіткнення.
Повне виконання цього було б важливим кроком для стабілізації безпекової ситуації і прокладанням шляху до мирного вирішення конфлікту. Це необхідно, перш за все, для цивільного населення регіону, яке потерпає від конфлікту.
Подальший прогрес у розведенні сил та засобів, відведені важких озброєнь та безперешкодний доступ СММ ОБСЄ по всій території має стати невідкладним питанням.
Крім того, я закликаю усі сторони звільнити значну кількість осіб, затриманих у зв’язку з конфліктом, до кінця поточного року, починаючи із найбільш незахищених».
Наступне засідання Тристоронньої контактної групи та робочих підгруп заплановане на 16 січня 2017 року.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук
Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.