Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

30 Mar, 2015 | Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США |
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Саме з урахуванням цього фактору, необхідно й надалі проводити активне обговорення зазначеного питання у рамках американського законодавчого органу та Адміністрації президента Барака Обами.

Не важко помітити, що до зустрічі у Мінську в лютому цього року зустріч лідерів Росії, України, Німеччини та Франції переносилися кілька разів. І лише після того, як голоси американських сенаторів та конгресменів на підтримку ідеї надання Україні летальної зброї почали лунати голосно, така зустріч одразу стала можливою.

 

Це говорить про те, що російський президент Володимир Путін дуже серйозно сприймає таку перспективу. Вважаю, що саме такі заяви американських політиків дозволили досягнути у Мінську конкретних результатів. Мої слова можуть підтвердити заяви і навіть погрози високопоставлених російських політиків, які час від часу лунають на адресу США у зв’язку із обговоренням питання про можливі поставки Україні американської летальної зброї.

Сьогодні на Сході України встановлено режим припинення вогню. Однак, на мою думку, це не означає, що Україна повинна припинити працювати над подальшим суттєвим зміцнення власних збройних сил. Такий процес у жодному випадку не повинен зупинитися. Якщо ми хочемо миру, ми повинні усі разом працювати над тим, щоб робити українські збройні сили тренованими, сучасними та гарно озброєними.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.