Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.
Саме з урахуванням цього фактору, необхідно й надалі проводити активне обговорення зазначеного питання у рамках американського законодавчого органу та Адміністрації президента Барака Обами.
Не важко помітити, що до зустрічі у Мінську в лютому цього року зустріч лідерів Росії, України, Німеччини та Франції переносилися кілька разів. І лише після того, як голоси американських сенаторів та конгресменів на підтримку ідеї надання Україні летальної зброї почали лунати голосно, така зустріч одразу стала можливою.
Це говорить про те, що російський президент Володимир Путін дуже серйозно сприймає таку перспективу. Вважаю, що саме такі заяви американських політиків дозволили досягнути у Мінську конкретних результатів. Мої слова можуть підтвердити заяви і навіть погрози високопоставлених російських політиків, які час від часу лунають на адресу США у зв’язку із обговоренням питання про можливі поставки Україні американської летальної зброї.
Сьогодні на Сході України встановлено режим припинення вогню. Однак, на мою думку, це не означає, що Україна повинна припинити працювати над подальшим суттєвим зміцнення власних збройних сил. Такий процес у жодному випадку не повинен зупинитися. Якщо ми хочемо миру, ми повинні усі разом працювати над тим, щоб робити українські збройні сили тренованими, сучасними та гарно озброєними.
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику
Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: