Румунія: Нова Національна стратегія оборони дратує Росію

16 Jul, 2020 | |

Нова  Національна стратегія оборони Румунії на  2020-2024 затверджена парламентом 30 червня, забезпечує більш чітку та детальну оцінку зміни середовища безпеки, в якому знаходиться Румунія.

Забезпечення національної безпеки визначено у восьми напрямках: дипломатія, оборона, громадський порядок, інформаційна безпека та контррозвідка, економічний та енергетичний аспект, управління кризовими ситуаціями та цивільний захист, екологічна безпека, освітній аспект, охорона здоров'я, та соціально демографічна стабільність

Розглянемо оборонну складову. Румунія довгий час була надійним союзником США та новим регіональним центром НАТО в Чорноморському регіоні. Країна вкладає кошти в модернізацію свого обладнання, і співпрацює з США та НАТО для збільшення своєї військово-морської присутності, вдосконалює командування та сприяє регіональній співпраці з союзниками та партнерами.
Російське військове нарощування та агресивні дії в Чорноморському регіоні, використання так званих "гібридних" інструментів та погіршення умов безпеки в східному сусідстві з НАТО та Західних Балканах - одні з причин, чому Чорноморський регіон є стратегічно важливим для Румунії та трансатлантичної спільноти. 
Стратегія вказує на дестабілізуючі дії Росії в Чорноморському регіоні. І це відразу викликало реакцію Росії.

"Очевидно, нова версія румунської стратегії буде використана для посилення військової присутності США та НАТО в Чорному морі. Таким чином, Бухарест, замість того, щоб заявити про себе незалежно, як вони пишуть, "як постачальник стабільності" , вносить власний внесок у подальше зростання напруженості та недовіри в регіоні ", - сказала речник МЗС Росії Захарова

Румунія також має на меті поглибити аспект безпеки стратегічного партнерства зі США, в тому числі шляхом збільшення присутності США в Румунії. У цьому відношенні Румунія має важливе значення для підняття стратегічного пріоритету Чорноморського регіону через укріплення Східного флангу НАТО. Поглиблення стратегічних партнерських відносин з регіональними партнерами - особливо Україною та Грузією в галузі військово-морського співробітництва та обміну розвідками - призведе Альянс до підвищення регіональної безпеки.
Румунія бере конкретні зобов’язання підтримувати поріг оборонних витрат до 2027 року, включаючи виділення мінімум 20% бюджету на придбання та щонайменше 2% на дослідження, розробки та інновації.
NDS 
Інвестиції США та Західної Європи в економічний розвиток Румунії, особливо в транспортні та енергетичні мережі, будуть центральними як для національної, так і для регіональної безпеки, тоді як Ініціатива "Три моря" - спрямована на покращення дорожньої та залізничної інфраструктури - та посилення військового транспортного потенціалу річки Дунай сприяють військовій мобільності .

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ