Румунія: Нова Національна стратегія оборони дратує Росію

16 Jul, 2020 | |

Нова  Національна стратегія оборони Румунії на  2020-2024 затверджена парламентом 30 червня, забезпечує більш чітку та детальну оцінку зміни середовища безпеки, в якому знаходиться Румунія.

Забезпечення національної безпеки визначено у восьми напрямках: дипломатія, оборона, громадський порядок, інформаційна безпека та контррозвідка, економічний та енергетичний аспект, управління кризовими ситуаціями та цивільний захист, екологічна безпека, освітній аспект, охорона здоров'я, та соціально демографічна стабільність

Розглянемо оборонну складову. Румунія довгий час була надійним союзником США та новим регіональним центром НАТО в Чорноморському регіоні. Країна вкладає кошти в модернізацію свого обладнання, і співпрацює з США та НАТО для збільшення своєї військово-морської присутності, вдосконалює командування та сприяє регіональній співпраці з союзниками та партнерами.
Російське військове нарощування та агресивні дії в Чорноморському регіоні, використання так званих "гібридних" інструментів та погіршення умов безпеки в східному сусідстві з НАТО та Західних Балканах - одні з причин, чому Чорноморський регіон є стратегічно важливим для Румунії та трансатлантичної спільноти. 
Стратегія вказує на дестабілізуючі дії Росії в Чорноморському регіоні. І це відразу викликало реакцію Росії.

"Очевидно, нова версія румунської стратегії буде використана для посилення військової присутності США та НАТО в Чорному морі. Таким чином, Бухарест, замість того, щоб заявити про себе незалежно, як вони пишуть, "як постачальник стабільності" , вносить власний внесок у подальше зростання напруженості та недовіри в регіоні ", - сказала речник МЗС Росії Захарова

Румунія також має на меті поглибити аспект безпеки стратегічного партнерства зі США, в тому числі шляхом збільшення присутності США в Румунії. У цьому відношенні Румунія має важливе значення для підняття стратегічного пріоритету Чорноморського регіону через укріплення Східного флангу НАТО. Поглиблення стратегічних партнерських відносин з регіональними партнерами - особливо Україною та Грузією в галузі військово-морського співробітництва та обміну розвідками - призведе Альянс до підвищення регіональної безпеки.
Румунія бере конкретні зобов’язання підтримувати поріг оборонних витрат до 2027 року, включаючи виділення мінімум 20% бюджету на придбання та щонайменше 2% на дослідження, розробки та інновації.
NDS 
Інвестиції США та Західної Європи в економічний розвиток Румунії, особливо в транспортні та енергетичні мережі, будуть центральними як для національної, так і для регіональної безпеки, тоді як Ініціатива "Три моря" - спрямована на покращення дорожньої та залізничної інфраструктури - та посилення військового транспортного потенціалу річки Дунай сприяють військовій мобільності .

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND