Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

06 Dec, 2023 | Жозеп Боррель | Високий представник ЄС
Borrell

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди. Поруч із цим, Євросоюз усвідомив важливість створення ефективних інструментів для протидії гібридній агресії, яка включає такі елементи як гібридні загрози в інформаційному просторі, кібер-атаки на об’єкти критичної інфраструктури.

GDP Guaidline

За інформацією Європейського оборонного агентства, у 2022 році витрати на військові цілі 27 держав-членів Європейського Союзу досягнули 240 млрд. євро, що на 6% більше у порівнянні з 2021 роком. У порівнянні з 2014 роком, такі витрати зросли майже на 40%. Процес збільшення фінансування військових потреб розпочався тоді, коли росія анексувала Крим. Це був дзвоник, який пробудив Європу і змусив думати про свій захист.

Але не всі в Європі розуміють і підтримують збільшення витрат на військові цілі. Я був здивований, коли один з банків сказав мені, що рада директорів його банку не вважає за доцільне рекомендувати підтримувати військове виробництво. Тому потрібно активно працювати в суспільствах в державах-членах ЄС з тим, щоб пояснювати громадянам необхідність зміцнювати власне виробництво зброї.

Tags: Borrell
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.