США з імпортера стали експортером газу
![Френк Веррастро](/sites/default/files/styles/page_331x298_/public/2016-12/Frank_Verrastro.jpg?itok=9NarqI76)
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Менше ніж за двадцять років Сполучені Штати Америки з одного із найбільших у світі імпортерів природного газу стали одними із найбільших у світі його експортерів. Це стало можливим завдяки активному розвитку видобутку сланцевого газу, який дозволив США повністю позбутися зовнішньої залежності від цього виду палива та по-новому запустити процеси виробництва в США (у першу чергу металургії та хімічної промисловості), що стало можливим завдяки невеликій ціні на газ.
Але це ще не все. Видобуток сирої нафти в США за останні кілька років досяг рівня 2 мільйонів барелів на день. Це дозволило суттєво зменшити обсяги імпорту сирої нафти США, знизивши їх з 60% (у 2006 році) до 40% (у 2013 році).
Якщо подивитися на цифри збільшення видобутку Сполученими Штатами власних енергоносіїв, а також на суттєве зменшення обсягів споживання підприємствами США природного газу та власниками автомобілів - нафти, то стане зрозумілим, що на світовому енергетичному ринку звільнилося близько 4,5 мільйонів барелів нафти в день, які можуть купувати інші країни світу.
До речі, близько 4,5 млн. барелів нафти споживає уся Японія. До речі, саме подібні тенденції на ринку США дозволили світу більш ефективно боротися з тоталітарними режимами на Близькому Сході, оскільки країни Заходу змогли без особливих проблем на негативних наслідків для світу ввести, наприклад, санкції проти того ж Ірану.
Ось така виходить цікава енергетична арифметика. І саме вона вказує на те, що системна та планомірна робота в енергетичній сфері завжди приноситиме результати.
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані
![Норберт Реттген](/sites/default/files/styles/230x140_sc/public/2022-01/NortbertRottgen.png?itok=1DSvYw5z)
Норберт Реттген
Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії
![Ганс ван Баален](/sites/default/files/styles/230x140_sc/public/2019-05/%D0%93%D0%B0%D0%BD%D1%81%20%D0%B2%D0%B0%D0%BD%20%D0%91%D0%B0%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%20.png?itok=0-cILC6I)
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.
Відставка генерала Флінна та відношення до Росії
![Johan McCain](/sites/default/files/styles/230x140_sc/public/2017-02/John_McCain.jpg?itok=f-lU12Xl)
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за