США з імпортера стали експортером газу

19 Nov, 2013 | Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон |
Френк Веррастро

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Менше ніж за двадцять років Сполучені Штати Америки з одного із найбільших у світі імпортерів природного газу стали одними із найбільших у світі його експортерів. Це стало можливим завдяки активному розвитку видобутку сланцевого газу, який дозволив США повністю позбутися зовнішньої залежності від цього виду палива та по-новому запустити процеси виробництва в США (у першу чергу металургії та хімічної промисловості), що стало можливим завдяки невеликій ціні на газ.

Але це ще не все. Видобуток сирої нафти в США за останні кілька років досяг рівня 2 мільйонів барелів на день. Це дозволило суттєво зменшити обсяги імпорту сирої нафти США, знизивши їх з 60% (у 2006 році) до 40% (у 2013 році).

Якщо подивитися на цифри збільшення видобутку Сполученими Штатами власних енергоносіїв, а також на суттєве зменшення обсягів споживання підприємствами США природного газу та власниками автомобілів - нафти, то стане зрозумілим, що на світовому енергетичному ринку звільнилося близько 4,5 мільйонів барелів нафти в день, які можуть купувати інші країни світу.

До речі, близько 4,5 млн. барелів нафти споживає уся Японія. До речі, саме подібні тенденції на ринку США дозволили світу більш ефективно боротися з тоталітарними режимами на Близькому Сході, оскільки країни Заходу змогли без особливих проблем на негативних наслідків для світу ввести, наприклад, санкції проти того ж Ірану.

Ось така виходить цікава енергетична арифметика. І саме вона вказує на те, що системна та планомірна робота в енергетичній сфері завжди приноситиме результати.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.