Україні треба реальна фінансова допомога

16 Feb, 2015 | Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США |
Роберт Кан (Robert Kahn)

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.

 

Але чи достатньо цих коштів для України?

Програма МВФ у розмірі 17,5 млрд. дол. США, включає 6 млрд. дол. США нового кредиту, який виділятиметься на додаток до вже працюючої програми фінансової допомоги. Отже, когось значного прориву не відбулося. При цьому треба враховувати, що програма розрахована на наступні 4 роки. Отже, схоже, що суми кредиту, який у цьому році надасть МВФ для України, не будуть відрізнятися від попередніх років. Заяви про те, що обсяг підтримки української економіки у розмірі 40 млрд. дол. США розглядаються лише як спроби пере фінансувати вже існуючі програми, і робиться це для того, щоб Україна мала можливість оплачувати раніше отримані кредити.

Очевидно, що у випадку України необхідно вести мову про формування реального пакету фінансової допомоги. Очевидно, що протягом наступних трьох років Україна потребуватиме від 40 до 50 млрд. дол. у формі інвестицій, які, втім, можуть бути залучені лише за кількох умов:

а) припинення військових дій на Сході України із одночасним покрашенням відносин із Росією та

б) втіленням українським Урядом справжніх та швидких і сміливих реформ.

До того ж необхідно розпочати обговорення питання або про відстрочку у погашенні Україною вже отриманих кредитів, або ж навіть і більше: необхідно почати переговори про списання існуючих боргів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів: