Україні треба реальна фінансова допомога

16 Feb, 2015 | Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США |
Роберт Кан (Robert Kahn)

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.

 

Але чи достатньо цих коштів для України?

Програма МВФ у розмірі 17,5 млрд. дол. США, включає 6 млрд. дол. США нового кредиту, який виділятиметься на додаток до вже працюючої програми фінансової допомоги. Отже, когось значного прориву не відбулося. При цьому треба враховувати, що програма розрахована на наступні 4 роки. Отже, схоже, що суми кредиту, який у цьому році надасть МВФ для України, не будуть відрізнятися від попередніх років. Заяви про те, що обсяг підтримки української економіки у розмірі 40 млрд. дол. США розглядаються лише як спроби пере фінансувати вже існуючі програми, і робиться це для того, щоб Україна мала можливість оплачувати раніше отримані кредити.

Очевидно, що у випадку України необхідно вести мову про формування реального пакету фінансової допомоги. Очевидно, що протягом наступних трьох років Україна потребуватиме від 40 до 50 млрд. дол. у формі інвестицій, які, втім, можуть бути залучені лише за кількох умов:

а) припинення військових дій на Сході України із одночасним покрашенням відносин із Росією та

б) втіленням українським Урядом справжніх та швидких і сміливих реформ.

До того ж необхідно розпочати обговорення питання або про відстрочку у погашенні Україною вже отриманих кредитів, або ж навіть і більше: необхідно почати переговори про списання існуючих боргів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.