Великобританія: відставка Джона Гіллі черговий етап посилення внутрішньополітичної кризи
11 червня 2026 року уряд Великої Британії залишився без міністра оборони. Друг України Джон Гіллі подав у відставку. Причиною цього стала розбіжність з очільником уряду Кіром Стармером щодо перпектив фінансування Збройних сил Сполученого Королівства. Зокрема, це пов’язано з тим, що британське казначейство не виділило достатньо коштів в рамках 10-річного плану їх трансформації. Він мав підготувати країну до потенційної військової загрози з боку Російської Федерації.
Новим міністром оборони став 53-річний Ден Джарвіс, який є майором десантно-штурмових військ у відставці. Має досвід служби в Косово, Іраку, Сьєрра-Леоне, Афганістані та Північній Ірландії. Є парламентарієм, який почав свій шлях в Лейбористській партій з 18 років ще студентом військової академії в місті Сандгерст. До речі, її випускником був Вінстон Черчилль.
Чи пов’язано це з поразкою лейбористів на останніх місцевих виборах у Британії? Так, бо всередині Лейбористської партії посилилися внутрішні протиріччя. Частина однопартійців К. Стармера вимагають його відставки. Особливо це посилилося перед наближення «судного четверга» - 18 червня, який може стати для Лейбористської партії визначальним. Цього дня на окрузі у Великому Манчестері (Greater Manchester) відбудуться довибори до палати громад. Великі шанси на перемогу має міський голова і однопартієць К. Стармера Ендрю Бернем. Після тотального програшу «реформістам» Найджела Фараджа на муніципальному рівні мажоритарник з Манчестера склав мандат і звільнив місце для Е. Бернема. У разі своєї перемоги Е. Бернем спробує поборитися за крісло лідера Лейбористської партії і, не виключено, очолити країну.
Як це вплине на відносини з Україною? Маємо з упевненістю сказати, що Велика Британія не тільки як член НАТО, а й G7 продовжуватиме підтримувати Україну у період повномасштабної агресії Росії проти України.
Назар Даниленко, Велика Британія, спеціально для Geostrategy
Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду
Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.