ЄС, Великобританія: знайдено "шлях до угоди"

18 Dec, 2015 | |

 Європейські лідери знайшли "шлях до угоди" щодо нових умов членства Великої Британії в ЄС, заявив прем'єр-міністр Девід Кемерон на саміті у Брюсселі.
Він відзначив, що на саміті ЄС намітився "хороший прогрес" у цьому питанні, однак потрібно буде зробити "важку роботу", щоб досягти угоди до лютого, коли встановлений дедлайн.

Лондон вимагає зміни в чотирьох питаннях: зокрема, хоче припинити надавати мігрантам із ЄС пільги в перші чотири роки.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що всі лідери "хочуть компромісу".

Кемерон сподівається отримати нову угоду перед тим, як питання про членство Британії в ЄС винесуть на референдум.
Політичний оглядач ВВС Алекс Форсайт каже, що, очевидно, низку ідей "вкинули за столом" під час вечері лідерів ЄС на саміті в четвер ввечері.
Серед них були припущення, що можна потенційно внести зміни у головний договір ЄС.

Однак урядовці мають дуже короткі часові рамки, в яких мають приготувати технічні деталі цих домовленостей.
Голова Європейської Ради Дональд Туск сказав, що лідери ЄС домовилися знайти компромісне рішення з приводу запропонованої Лондоном реформи.
Він також додав, що після дискусії на саміті відчуває "набагато більше оптимізму" щодо пошуків компромісу.

У листопаді пан Кемерон запропонував законодавчо обмежити виплату трудової допомоги та надання податкових пільг мігрантам із інших країн ЄС.
Також він пригрозив, що Британія вийде з Євросоюзу, якщо лідери інших країн не дослухаються до вимог реформувати ЄС і надати більше повноважень національним урядам і парламентам.
У Європейській раді низку вимог Британії назвали неприйнятними.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.