21 вересня відбулося засідання Ради міністрів закордонних справ держав-членів Європейського Союзу, у рамках якого було обговорено розвиток поточної ситуації в Білорусі за участю лідера білоруської опозиції Світлани ТИХАНОВСЬКОЇ. Аналітики групи Geostrategy, аналізуючи активність інституцій Євросоюзу в питаннях отруєння Олексія Навального і подій у Білорусі дійшли висновку, що «тема України» поступово починає відходити на другий план. Різке загострення вірмено-азербайджанського конфлікту може лише посилити ці тенденції
Україна між Вашингтоном і Брюсселем: хто крутіше?
Аналітики групи Geostrategy проаналізували публічні коментарі та заяви очильників дипломатії Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки, зроблені за результатами проведення 15 червня 2020 року віртуального засідання міністрів закордонних справ держав-членів Євросоюзу. Висновки свідчать про мляву позицію ЄС щодо Росії на тлі жорсткої позиції Вашингтона.
Через додатки на мобільних телефонах будуть відслідковувати контакти з хворими на COVID
ЄС приділяє належну увагу взаємодії з громадянами третіх країн, такими як Україна, для того, щоб трекінгова система відслідковування із хворими на COVID-19 була інтегрована до ЄСівської системи. На наших очах за допомогою додатків до мобільних телефонів відбувається вироблення інтегрованих систем обміну інформацією про COVID-19, які зітруть кордони та нададуть операторам унікальну інформацію про контакти громадян.
Росія – лідер за кількістю звернень по Шенгенські візи
Russia is the leader in the number of Schengen visa applications
Аналітики групи Geostrategy оцінили звітні дані Єврокомісії, які дозволяють стверджувати, що Україна знаходиться далеко позаду переліку тих держав, чиї громадяни прагнули отримати в 2019 році Шенгенську візу. Причина такого низького інтересу полягає у дії безвізового режиму з Європейським Союзом, який окрім приватних подорожей відкриває також можливість короткострокового працевлаштування для сезонних робітників. Перше місце за кількістю звернень належить Росії.
Чи піде Італія шляхом Британії: ITALEXIT?
Італія найбільше потерпає від поширення коронавірусу COVID 19. Пандемія вносить певні корективи у політичний порядок денний Євросоюзу як інституції та держав-членів. Неспроможність офіційного Брюсселю швидко відповідати на виклик COVID 19 не залишилися непоміченими у такій країні як Італія, яка розраховувала на більшу підтримку з боку ЄС в цей тяжкий період часу. Швидке поширення вірусу в таких державах, як Німеччина, Франція, Іспанія лише ускладнило ситуацію, не дозволивши Брюсселю швидко допомогти італійцям.
Huawei роздає маски в ЄС: хоче отримати доступ до зв’язку 5G
Китайська компанія Huawei, яка на сьогодні стикається з труднощами в отриманні доступу до розбудови на території Європейського Союзу мережі зв’язку 5G, надала у якості гуманітарної допомоги державам-членам ЄС близько двох мільйонів захисних масок із логотипом компанії. Так діють китайські лобісти в умовах епідемії.
Як Росія маніпулює у міжнародному інфопросторі темою COVID-19
How Russia manipulates the COVID-19 theme in media
Аналітики групи Geostrategy проаналізували доповідь, яка була підготовлена спеціальною групою ЄС з питань стратегічних комунікацій (EastStratcom), аналітичними підрозділами НАТО та Групи Семи, присвячену висвітлення проблематики поширення короновірусу в інформаційному просторі Європейського Союзу. Висновок: Росія активно маніпулює темою COVID-19 , вибираючі для кожного регіону чутливу для нього проблему.
Молдова – Україна – ЄС: співпраця в трикутнику
Moldova - Ukraine - EU: cooperation in the triangle
24 липня Прем’єр-міністр Молдови Марія Санду виступила в Комітеті у закордонних справах Європейського Парламенту в Брюсселі на тему пріоритетів розвитку Молдови, її внутрішньої та зовнішньої політики. Її виступ носив програмний характер, в ньому вона заткнула основні зовнішньополітичні пріоритети Молдови, у тому числі відносини з Україною та Росією.
Туреччина – ЄС: state of play
29 травня опубліковано доповідь щодо прогресу на шляху вступу Туреччини до Євросоюзу, в якій Туреччину звинувачено у дистанціюванні від блоку та його цінностей. Зазначено, що ЄС не бачить підстав для розблокування переговорного процесу про вступ Туреччини до ЄС.
Євросоюз: Росія більше не стратегічний партнер
Ключові положення Доповіді Європейського Парламенту щодо стану політичних відносин ЄС – РФ стосовно України:
📌ЄП наголошує на подальший твердості і послідовності ЄС у підтриманні санкцій щодо РФ, які будуть продовжуватися доти, доки РФ порушує міжнародне право.
📌ЄС не може розглядати поступового відновлення відносин з Росією, поки вона повністю не імплементує Мінські домовленості і не відновить територіальну цілісність України; у цьому контексті ЄП закликає до критичного і всеохоплюючого перегляду ЄС своїх відносин з РФ.