Азербайджан, Іран, Росія: відбулась зустріч міністрів закордонних справ

07 Apr, 2016 | |

7 квітня в Баку відбулась зустріч міністрів закордонних справ Азербайджанської Республіки, Ісламської Республіки Іран і Російської Федерації Ельмара Мамедьярова, Мохаммеда Джавада Заріфа та Сергія Лаврова.

Як повідомляє прес-служба МЗС Азербайджану, в кінці засідання сторони підкреслили важливість зустрічей міністрів закордонних справ в тристоронньому форматі, які сприяють поглибленню діалогу і взаємній діяльності у регіональних і міжнародних питанях.

Сторони домовилися ще більше розвивати і посилювати міждержавні відносини, засновані на принципах рівності, взаємної поваги і невтручання у внутрішні справи один одного.

Міністри закордонних справ підтвердили прихильність принципам Статуту Організації Об'єднаних Націй і загальним прийнятим нормам і принципам міжнародного права.

Сторони наголосили на необхідності посилення боротьби з новими викликами і загрозами регіональній стабільності і безпеки, висловили готовність тісно співпрацювати для боротьби з тероризмом, екстремізмом, транснаціональною організованою злочинністю і незаконним обігом наркотичних засобів.

Сторони домовилися про розвиток співробітництва в сфері економіки, енергетики, транспорту, інфраструктури, культури, туризму, бізнесу, обміну молоддю, а також в сфері консульств і митниці в тристоронньому форматі і про заохочення контактів між регіонами і областями трьох країн.

Сторони підтвердили готовність продовжувати всебічні зусилля, спрямовані на збереження Каспійського моря як моря світу, дружби, безпеки і співробітництва. Сторони домовилися в найкоротший термін завершити Конвенцію про правовий статус Каспійського моря.

Міністри закордонних справ також підкреслили важливість ще більшого заохочення і підтримки проектів з розвитку транспортного коридору «Північ-Південь».

Сторони домовилися про обговорення згаданих напрямків в форматі галузевих структур і організацій.

Сторони також домовилися розпочати обговорення з підготовки першого саміту глав своїх держав.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?