Підсумки Саміту НАТО: Альянс формує відповідь на російський стиль

26 Oct, 2016
From-ua

НАТО поступово переорієнтовується і все більше стає силовим та військовим альянсом. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України - From-UA повідомив доктор політичних наук, модератор аналітичної групи Geostrategy.ua Сергій Даниленко.

За словами нашого співрозмовника, протягом двох років трансформації, які відбулися на Сході Європейського континенту, НАТО врахувало всі свої недоліки і обрало прагматичну діяльність.

«НАТО формує відповідь на російський стиль. Бо Росія встигла за попередні роки, починаючи з 2000-х і про це Альянс зауважував, оновити армію, розбудувати її структурно, а у НАТО цього не відбувалося. Основний акцент до моменту анексії Криму – НАТО займалося політичною діяльністю, а зараз воно переорієнтовується і все більше стає силовою і військовою потугою», - пояснює експерт.

У той же час, додає політолог, Україна не має тішити себе тими заявами, які пролунали на Саміті у Варшаві.

«Ми маємо врахувати ту обставину, що залишається загроза того, що Україна може залишитися сірою буферною зоною, яка насправді розводить дві армії – натівську і російську. І це питання до нас, до України, де ми повинні зміцнити силову складову української держави. Тобто, розбудова армії і її боєздатності – є її ключовими питаннями, і не менш значущими, ніж економічні і соціальні реформи», - каже аналітик.

Даниленко нагадує про те, що НАТО, як військово-політичний альянс, став на позицію української влади стосовно можливості проведення виборів на тимчасово окупованих територіях лише за умови демілітаризації.

«Внутрішньополітична ситуація в країні вона є не меш загрозливою, і саме зовнішньополітичний чинник – рішення НАТО – є дуже важливим, який вплине на політику в нашій країні», - констатує співрозмовник видання.

За словами експерта, Саміт НАТО проходив на дужу непростому зовнішньополітичному тлі для України.

«Протягом півроку ми пережили не надто сприятливі і позитивні рішення для України в країнах ЄС: це і референдум в Нідерландах, Британії, рекомендаційне рішення парламенту Кіпру про те, що потрібно згорнути санкції проти Росії, рішення місцевих парламентів Італії про те, що потрібно переглянути політику санкцій щодо України, голосування в Польському сеймі щодо Волині – отже це все дуже негативне тло для української політики», - пояснює аналітик.

Що стосується можливого впливу результатів Саміту на поведінку Росії, то Сергій Даниленко каже наступне: «Навряд чи це вплине на Кремль. Адже Росія і надалі буде проводити свою провокаційну діяльність, зміцнювати свій західний кордон. І тут основним місцем зіткнення стане україно-російський кордон. Росія під впливом натівських рішень і надалі буде зміцнювати Крим як військову фортецю, і Чорне море стане центром значної напруги з ядерною присутністю (бо росіяни перекинули на півострів значну частину літаків, які можуть нести ядерну зброю)».

Нагадаємо, раніше інтернет-видання Новини України - From-UA повідомляло про те, що голови держав і урядів країн НАТО на зустрічі в верхах у Варшаві прийняли варшавську декларацію, в якій звинуватили Росію в підриві порядку в Європі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.