Експерти: РФ готова дати $30 млрд Україні та $5 млрд особисто Януковичу в обмін на основні активи ОПК та енергетики

05 Dec, 2013
tyzhden

Щоденні російсько-українські контакти на рівні віце-прем’єрів є індикатором гіперактивності російської сторони по закріпленню успіху кремлівської спецоперації «Зрив угоди про асоціацію Україна – ЄС» та реалізації сценарію «Аншлюсс України». 

Наразі Росія чекає завершення поїздки Віктора Януковича до Китаю.

За інформацією аналітиків, росіяни попросили китайське керівництво утриматись від надання допомоги Україні в обмін на гнучкішу позицію Росії в ціні на газ для Китаю.

«Зі свого боку, Китай також не поспішатиме надавати кредити Києву, намагаючись виторгувати для себе максимально можливі поступки щодо оренди 3 млн. га сільськогосподарських угідь та в деяких інших питаннях. Також кидається у вічі і те, що Китай реалізовує окрему політику по відношенню до країн регіону Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), підтримуючи їх інтеграцію до ЄС, але це не стосується України», - зазначають аналітики.

Китай розглядає Україну як зону російського впливу, тому Янукович дедалі більше потрапляє в програшне становище у відносинах з усіма партнерами, яких він називав стратегічними.

«За деякою інформацією, до кінця цього тижня має бути остаточно погоджено передачу Росії усіх основних українських промислових активів у сфері ОПК та енергетики, з підписанням відповідної угоди в найближчі дні. За це РФ обіцяє надати уряду України кредитні ресурси у розмірі до $30 млрд. (умови невідомі), а також додатково $5 млрд. в якості спеціального «бонусу» (точніше – відкат). Таким чином, у випадку реалізації описаного сценарію, підтверджується версія про транснаціональну корупційну оборудку з купівлі рішення Януковича щодо непідписанню угоди про асоціацію з ЄС та майбутнього втягування України до Митний союз та ОДКБ», - пояснюють експерти.

Вони переконані, що відсутність жорсткої протидії ЄС діям РФ щодо України стимулює Москву діяти більш жорстко в газових відносинах з ЄС.

«Росія оголосила про підготовку позовної заяви до СОТ щодо ІІІ Енергопакету, який вона вважає дискримінаційним. Також, той факт, що тема дискримінаційної поведінки Росії щодо України не фігурувала в порядку денному засідання Ради Росія – НАТО, ще більше заохочує Москву до реалізації сценарію «Аншлюсс України», - резюмують аналітики.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович 9 листопада здійснив робочий візит до Російської Федерації, де зустрівся з президентом РФ Владіміром Путіним.

Згодом прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков підтвердив цю зустріч і заявив, що президенти обговорювалися торгово-економічні відносини між Росією і Україною.

Згодом в адміністрації Януковича пояснили що він розмовляв з Путіним про майбутній саміт "Східного партнерства".

21 листопада українська влада офіційно оголосила про призупинення євроінтеграції України.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ