Болгарія та Румунія – найбільш корумповані країни Євросоюзу

08 May, 2012 | |

В кулуарах Європейського Союзу прийнято попереднє рішення про створення Спеціальної Програми, яка допоможе двом країнам-членам ЄС ефективно боротися із корупцію. Мова йде про Болгарію та Румунію, які з моменту приєднання до Євросоюзу у 2007 році не можуть подолати це явище.

 

Особливе занепокоєння Євросоюзу викликають дії Урядів Болгарії та Румунії, викликані проявами корупції на Східних кордонах цих двох держав. Зокрема, ступінь корупції та організованої злочинності в Румунії та Болгарії є перешкодою для прийняття цих держав до Шенгенської зони.

 

Крім того, у групи глобальної розвідки Geostrategy є підстави вважати, що політичне керівництво в Болгарії та Румунії продовжує недостатньо прозоро та відповідально використовувати кошти Європейського Союзу. Саме за цих умов у 2008 році Європейський Союз вже призупиняв надання Болгарії фінансової допомоги у розмірі 220 мільйонів євро. Не виключається, що побідне рішення щодо цих двох держав може повторитися.

 

В умовах виникнення в єврозоні значних фінансових труднощів Брюссель особливо прискіпливо приймає рішення про фінансування різного роду програм для нових членів Євросоюзу. Високий рівень корупції та організованої злочинності в Румунії та Болгарії гальмує прийняття Євросоюзом рішень про масштабне фінансування важливих проектів в цих державах.

 

Важливо зазначити, що одним з найбільш відповідальних реципієнтів допомоги Євросоюзу є сусідня з Україною Польща, яка демонструє високі темпи адаптації до норм та вимог ЄС.

 

Запуск Євросоюзом антикорупційної програми для Болгарії та Румунії може також стати корисним й для України, яка так само перебуває на перших місцях в міжнародних рейтингах щодо наявності корупції.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: