Болгарія та Румунія – найбільш корумповані країни Євросоюзу

08 May, 2012 | |

В кулуарах Європейського Союзу прийнято попереднє рішення про створення Спеціальної Програми, яка допоможе двом країнам-членам ЄС ефективно боротися із корупцію. Мова йде про Болгарію та Румунію, які з моменту приєднання до Євросоюзу у 2007 році не можуть подолати це явище.

 

Особливе занепокоєння Євросоюзу викликають дії Урядів Болгарії та Румунії, викликані проявами корупції на Східних кордонах цих двох держав. Зокрема, ступінь корупції та організованої злочинності в Румунії та Болгарії є перешкодою для прийняття цих держав до Шенгенської зони.

 

Крім того, у групи глобальної розвідки Geostrategy є підстави вважати, що політичне керівництво в Болгарії та Румунії продовжує недостатньо прозоро та відповідально використовувати кошти Європейського Союзу. Саме за цих умов у 2008 році Європейський Союз вже призупиняв надання Болгарії фінансової допомоги у розмірі 220 мільйонів євро. Не виключається, що побідне рішення щодо цих двох держав може повторитися.

 

В умовах виникнення в єврозоні значних фінансових труднощів Брюссель особливо прискіпливо приймає рішення про фінансування різного роду програм для нових членів Євросоюзу. Високий рівень корупції та організованої злочинності в Румунії та Болгарії гальмує прийняття Євросоюзом рішень про масштабне фінансування важливих проектів в цих державах.

 

Важливо зазначити, що одним з найбільш відповідальних реципієнтів допомоги Євросоюзу є сусідня з Україною Польща, яка демонструє високі темпи адаптації до норм та вимог ЄС.

 

Запуск Євросоюзом антикорупційної програми для Болгарії та Румунії може також стати корисним й для України, яка так само перебуває на перших місцях в міжнародних рейтингах щодо наявності корупції.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.