Лівія: групи Вагнера поспішно відступають з Тріполі
Російський елітний найманський корпус групи Вагнера, був змушений принизливо відступити, що стало перемогою для Туреччини в Лівії, На відео були зняті сотні людей, що їхали на південь від столиці Тріполі, в напрямку міста Бані-Валід, після того як їх місцеві союзники оголосили про відступ з ряду фронтів. Потім, як повідомляється, вони висунулися в базовий табір, забравши з собою артилерію й інше важке озброєння.
Група, керована Євгеном Пригожиним, близьким соратником президента Путіна, зіграла ключову роль в сирійській громадянській війні, а потім була відправлена на підтримку повстанської Лівійської національної армії (LNA) Халіфа Хафтара, підтримуваного Росією колишнього офіцера армії режиму полковника Каддафі. В грудні Туреччина прийшла на допомогу визнаному ООН Уряду національної згоди (GNA) з військовими безпілотниками і власними найманцями (сирійскими повстанцями-ветеранами громадянської війни в Сирії).
Здавши на вихідних деякі зі своїх останніх оплотів на півдні Тріполі, військові з групи Вагнера перейшли до відступу через пустелю, що було знято на відео. Не зрозуміло яку подальшу роль вони відіграватимуть у бойових діях. Як було зазначено в доповіді ООН минулого тижня, ЛНА намагалася домовитися з іншою найманською структурою, якою управляє південноафриканський бізнесмен, однак вона також залишила Тріполі після розколу з маршалом Хафтаром.
Ми повинні продовжити надавати підтримку
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?