В'єтнам: То Лама обрано новим президентом країни

07 Apr, 2026 | |

У вівторок на поточній сесії 16-ї Національної асамблеї законодавці одноголосно обрали Генерального секретаря То Лама новим президентом В'єтнаму.

69-річний То Лам відбуватиме п'ятирічний термін, з 2026 по 2031 рік.

На цій посаді Генеральний секретар і державний президент То Лам обійматиме дві ключові посади: секретаря Центральної військової комісії та голови Ради національної оборони та безпеки.

То Лам народився в північній провінції Хинг Єн. Він вступив до Комуністичної партії В'єтнаму 22 серпня 1981 року.

Він був членом Центрального Комітету Комуністичної партії В'єтнаму в 11-й, 12 -й , 13 -й та 14 -й терміни; членом Політбюро в 12 -й , 13 -й та 14 -й терміни; депутатом Національних зборів у 14 -й , 15 -й та 16- й терміни.

То Лам був призначений заступником міністра громадської безпеки у 2010 році та обіймав посаду міністра громадської безпеки з 2016 по 2024 рік.

Його було обрано президентом Соціалістичної Республіки В'єтнам 22 травня 2024 року.

3 серпня 2024 року його було обрано Генеральним секретарем Центрального комітету Комуністичної партії В'єтнаму.

23 січня 2026 року його було переобрано Генеральним секретарем Центрального комітету Комуністичної партії В'єтнаму.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.