Німеччина посилить тиск на Україну

24 Sep, 2013 | |

Попередні результати виборів до Бундестагу, проведені 22 вересня 2013 року, дають підстави говорити про беззаперечну перемогу Консервативного блоку Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу, лідером яких є нинішній Канцлер НІМЕЧЧИНИ Ангела МЕРКЕЛЬ. Коаліція консерваторів набрала 41,5% голосів німецьких виборців. І хоча отриманого результату недостатньо для отримання абсолютної більшості в Бундестазі – Ангелі МЕКЕЛЬ доведеться таки формувати коаліцію із Соціал-демократичною партією Німеччини – сьогодні стало зрозуміло: Київ в особі Президента Віктора ЯНУКОВИЧА чекають непрості часи.

У перемозі політичної партії нинішнього Канцлера аналітики групи глобальної розвідки Geostrategy вбачають, перш за все, появу нових викликів і загроз для нинішнього українського керівництва. Група вже писала про те, що після проблем із в’їздом у червні 2010 року в Україну керівника українського відділення Фонду Конрада Аденауера Ніка ЛАНГЕ (що сталося буквально напередодні першого візиту Президента Віктора ЯНУКОВИЧА до Німеччини), посилення тиску Партії регіонів на своїх політичних опонентів, у результаті чого були заарештовані колишній Прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО та колишній Міністр внутрішніх справ України Юрій ЛУЦЕНКО, а також після проблем, які виникли у низки німецьких підприємств в Україні, Берлін зайняв жорстку позицію щодо офіційного Києва. Фактично особисто Ангела МЕРКЕЛЬ виступила ініціатором блокування ініціатив Києва підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, яка може надати Україні порятунок від політичного та економічного тиску Росії, а також відкрити нові можливості для українського бізнесу в Європі.

Вимоги Берліну прості: припинити політично мотивовані переслідування лідерів опозиції, дозволити Юлії ТИМОШЕНКО пройти лікування в німецькій кліці «Шаріте», яка, між іншим, розташована буквально навпроти вікон німецького Канцлера. Київ тягнув із ухваленням цих важких для нього рішень. «Не для того садили, щоб відпускати» - такою була позиція лідерів Партії регіонів.

Торговельна війна, розпочата Росією щодо України у серпні 2013 року і яка була покликана переконати Київ у тому, що в разі підписання з Євросоюзом Угоди про асоціацію українську економіку чекає колапс, дещо пом’якшила категоричні позиції Німеччини щодо України. Під час проведених у першій половині вересня 2013 року дебатів в Європейському Парламенті на тему тиску Росії на країни «Східного Партнерства» від одіозного німця Елмора БРОКА, представника найбільш радикально налаштованої щодо керівництва України Європейської народної партії, а також інших євродепутатів жодного разу не прозвучало слово «Тимошенко».

 

Така ситуація явно розслабила Київ. До того ж низка українських політиків, у тому числі Міністр закордонних справ України Леонід КОЖАРА, у якого, через його партійну приналежність, ніяк не складаються відносини з Берліном, щиро вірили в поразку партії Ангели МЕРКЕЛЬ. Не секрет, що у правлячої в Україні Партії регіонів були сподівання, що Ангела МЕРКЕЛЬ програє вибори, і політична авансцена в Німеччині буде переформатована. А як відомо, будь-які зміни, особливо після виборів, відкривають нові можливості.

 

Ангела зміниться – усе забудеться?

Але на цей раз Партії регіонів не повезло. Коаліція консерваторів набрала 41,5%голосів німецьких виборців, показавши таким чином найкращий результат з моменту об’єднання у 1990 році Західної та Східної Німеччини.

У цій ситуації Києву, вочевидь, доведеться готуватися до якихось більш серйозних, ніж раніше, субстантивних речей, які зможуть переконати керівництво Німеччини в необхідності нарешті підписати Угоду про асоціацію з Україною. Це – вирішення питання із лікуванням Юлії ТИМОШЕНКО на території Німеччини.

Не виключено, що після повернення 25 вересня Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА з Нью-Йорку він отримає новий чіткий месадж з Берліну, який, надихнувшись нещодавньою перемогою на парламентських виборах, знову нагадає про те, що «Юлю треба відпускати».

Виходячи зі стратегічних інтересів країни та себе особисто, Віктору ЯНУКОВИЧУ варто було б по-новому оцінити усі «за» і «проти» такого рішення, і послухати свою власну політичну інтуїцію, яка, до речі, його рідко коли підводила. Інакше не опинився б він у президентському кріслі після подій 2004 року, які сколихнули весь світ своїм цинізмом та нахабством.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.