Ізраїль, ЄС: підписано угоду про співробітництво в сфері науки.

09 Jun, 2014 | |

08 червня Ізраїль і Європейський Союз підписали угоду "Horizon 2020" про співробітництво в сфері науки.

Угода дає Ізраїлю рівний з державами-членами ЄС доступ до найбільшої в світі програми досліджень та інновацій ЄС.

Угода була підписана Ларсом Фоборг-Андерсеном (Lars Faaborg-Andersen), главою делегації ЄС в Ізраїлі, і Міністром науки, технології та космосу Ізраїлю Яаковом Пері (Yaakov Perry).

З бюджетом майже 80 млрд. євро на сім років, "Horizon 2020"  є однією з найбільших угод в світ у сфері досліджень та інновацій.

Ізраїль пов'язаний з дослідницькою та інноваційною программою ЄС з 1996 року. Під час попередньої програми (2007-2013рр) ізраїльські державні та приватні установи взяли участь у більш ніж 1500 проектів.

На підписанні угоди були присутні Жозе Мануель Баррозу і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

Баррозу у виступі на церемонії підписання сказав: "Ізраїль є сильним гравцем в дослідженнях та інноваціях і з цієї причини є важливим партнером ЄС у вирішенні соціальних проблем, що становлять спільний інтерес, таких як старіння, безпека харчових продуктів, охорона навколишнього середовища та отримання чистої енергії. Наше співробітництво зміцнить конкурентоспроможність промисловості. Я радий, що ми підписуємо угоду сьогодні, так як вона відображає взаємну важливість, яку ми надаємо співпраці і партнерства у галузі наукових досліджень та інновацій ".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.