Ізраїль, ЄС: підписано угоду про співробітництво в сфері науки.

09 Jun, 2014 | |

08 червня Ізраїль і Європейський Союз підписали угоду "Horizon 2020" про співробітництво в сфері науки.

Угода дає Ізраїлю рівний з державами-членами ЄС доступ до найбільшої в світі програми досліджень та інновацій ЄС.

Угода була підписана Ларсом Фоборг-Андерсеном (Lars Faaborg-Andersen), главою делегації ЄС в Ізраїлі, і Міністром науки, технології та космосу Ізраїлю Яаковом Пері (Yaakov Perry).

З бюджетом майже 80 млрд. євро на сім років, "Horizon 2020"  є однією з найбільших угод в світ у сфері досліджень та інновацій.

Ізраїль пов'язаний з дослідницькою та інноваційною программою ЄС з 1996 року. Під час попередньої програми (2007-2013рр) ізраїльські державні та приватні установи взяли участь у більш ніж 1500 проектів.

На підписанні угоди були присутні Жозе Мануель Баррозу і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

Баррозу у виступі на церемонії підписання сказав: "Ізраїль є сильним гравцем в дослідженнях та інноваціях і з цієї причини є важливим партнером ЄС у вирішенні соціальних проблем, що становлять спільний інтерес, таких як старіння, безпека харчових продуктів, охорона навколишнього середовища та отримання чистої енергії. Наше співробітництво зміцнить конкурентоспроможність промисловості. Я радий, що ми підписуємо угоду сьогодні, так як вона відображає взаємну важливість, яку ми надаємо співпраці і партнерства у галузі наукових досліджень та інновацій ".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь